Do některých aut se dříve naftové motory prostě nedávaly. Mělo to jasný důvod… Bohužel jak doba pokročila, naftu najdete už i pod kapotami vozů jako Subaru, Porsche nebo Jaguar. Zákazníci si to žádají. No, ale když se naftový motor pod kapotu takových aut nedával z výroby, neznamená to, že se tam nemůže objevit později, že? Příkladem je tento polský Jaguar XJ6, série XJ40.

Místo původního šestiválcového benzínu se tam teď v rohu krčí čtyřválcová naftová jedna-osmička z Fordu. Spotřeba je prý kolem 5-6 litrů nafty na 100 kilometrů. No, neberte to…

Na fotkách to sice nijak špatně nevypadá, ale je to podobné zvěrstvo – vlastně asi o trochu menší… – jako když jsme nedávno objevili video o zástavbě motoru z Viperu do předválečného Rolls-Royce. Ten ale alespoň neměl tu tuningovou hliníkovou hlavici řadící páky manulální (!!) převodovky.

Nutno ale dodat, že auto na fotkách vypadá poměrně zachovale. Čistý je dokonce i světlý kožený interiér.

Pokud byste tento, dozajista zcela originální, Jaguar chtěli vlastnit, není problém! TADY je inzerát a můžete si ho koupit. Cena je lidových 14 500 zlotých, tedy necelých 100 tisíc Kč. Jdete do toho?