Když chcete opravdu rychlé SUV, máte dnes výběr opravdu velký. V nabídce je mají nejen prémiové značky, ale i řada mainstreamových. Jedno opravdu rychlé SUV má v nabídce také Jaguar a britský úpravce Lister se mu navíc podíval na zoubek. Rozjedete se s ním teď až na 312 km/h.

Jaguar F-Pace SVR je tou nejvýkonnější verzí, která je v nabídce. Pohání ho kompresorem přeplňovaný vidlicový pětilitrový osmiválec s výkonem 405 kW/550 koní s točivým momentem 680 Nm. Zrychlit z 0 na 100 km/h dokáže za 4,3 sekundy a nejvyšší rychlost dosahuje hodnoty 283 km/h. To už ale teď neplatí.

Přečtěte si také:  G&B Design upravili Mercedes-Benz třídy G. Dostal široký bodykit a výrazný žlutý lak

Díváte se na Lister Stealth, tedy britskou společností Lister upravený Jaguar F-Pace SVR. Motor byl upraven, přičemž výkon vzrostl na ďábelských 666 koní, což je 490 kW, a točivý moment vrcholí 881 Nm. Zrychlení se tak zkrátilo (0-96 km/h) na 3,6 sekundy (to je dokonce méně než v případě Jaguaru F-Type SVR) a maximální rychlost je 195 mil za hodinu, tedy 312 km/h.

Nebylo to jen nějaké přehrání softwaru řídící jednotky, ale i spousta mechanických úprav. Byl upraven kompresor, speciálně na míru vyrobený mezichladič a lepší vzduchový filtr, díky čemuž má být teplota nasávaného vzduchu a jeho proudění výrazně lepší. Chiptuning byl nakonec samozřejmě proveden také, aby spolu všechny komponenty motoru pracovaly co nejoptimálněji.

Upravenému motoru sekunduje také pozměněný vzhled. K posílenému motoru a upravenému nasávání je třeba přivést co nejvíce čerstvého vzduchu. Na to pamatovali v Listeru při konstrukci nového karbonového předního nárazníku, který tak dostal obrovské nasávací otvory. Na opačném konci auta pak lze najít nový karbonový difuzor s koncovkami (kompletně zcela nového) výfukového potrubí z nerezové oceli.

Vyměněna byla i kola. Sériové disky nahradily mnohem větší 23″ kovaná kola Vossen, pod kterými vykukují nové, výkonnější brzdy. 

Přečtěte si také:  Tuner upravil Mercedes-AMG GT Black Series na 1111 koní

Ani o úpravy interiéru nezůstanete ochuzeni. Lister je připraven na vaše přání, přičemž nabízí ty nejkvalitnější materiály, včetně čalounění exkluzivní kůží Nappa. Fantazii se meze nekladou, takže lze volit nejen barvu čalounění (v nabídce jich je 36), ale i prošívání (na výběr z 90 barev).