Jaguar a Land Rover představují v Ženevě zcela nové modely, ale i klasický Jaguar známého hudebníka

Autor: Tisková zpráva - 6. 3. 2018


Dva zcela nové modely zažily svůj debut na stánku společnosti Jaguar Land Rover na autosalonu v Ženevě. Jaguar I-PACE reprezentuje průlom ve vývoji elektrických vozidel. Zatímco Range Rover SV Coupé je celosvětově první luxusní SUV/kupé.

Jaguar I-PACE

Nejnovější člen rodiny PACE zamířil do Ženevy přímo z celosvětové online premiéry. Model I-PACE je elektrický vůz, který se dokáže nabít z nuly na 80 % za méně než 40 minut v případě dobíjení ze 100kW DC nabíječky. Zájemci si ho mohou objednávat již nyní. Jeho základní cena v České republice startuje od 2 039 092 Kč včetně DPH.

Range Rover SV Coupé

Téměř před padesáti lety stál Land Rover u zrodu segmentu luxusních SUV, kdy představil model Range Rover. V Ženevě odhalil vůbec první luxusní SUV/kupé v limitované edici třídveřového modelu Range Rover SV Coupé. Kombinuje atraktivní design karoserie a přepychový interiér s velmi propracovanými materiály a řemeslným zpracováním s velkými možnostmi řešení na míru pro každého zákazníka.

Divize Special Vehicle Operations vyrobí 999 modelů tohoto speciálního vozu, které budou dostupné pro všechny zákazníky po celém světě. RR SV Coupé se začne prodávat ke konci tohoto roku. Cena vozu v České republice startuje od 7 647 563 Kč včetně DPH.

Jaguar XJ6 pro Nicka McBraina z Iron Maiden

Kromě již výše zmíněných novinek představí divize Jaguar Classic ještě jeden vůz, který určitě stojí za pozornost. Jde o upravený Jaguar XJ6 pro bubeníka Nicka Mcbraina z kapely Iron Maiden. Tímto vozem odstartují letošní oslavy 50. výročí modelu Jaguar XJ.

Na realizaci zakázky se kromě Nicka podíleli také odborní technici z divize JLR Classic Works a Wayne Burger, Jaguar Design Studio Director. Projekt zabral více než 3 500 hodin práce. Minimálně 4 000 dílů se opravilo, nahradilo nebo předělalo. Na rozdíl od jakéhokoliv jiného modelu XJ6 z roku 1984 podstoupil vůz úpravy karoserie, interiéru, motoru a odpružení.

„Je to můj vysněný Jaguar XJ – můj třetí a pojmenovaný s láskou ‚Johnny 3‘. Byla to skutečná láskyplná práce, na které jsem se podílel s týmem z Jaguar Classic. Jsem nadšený z toho, že je dokončený a že se předvede v Ženevě. Je to opravdu vůz z edice Greatest Hits a pro mě představuje to, o čem je Jaguar XJ. Zasloužili se o to technici z divize Jaguar Classic. Nemohli jsme to lépe načasovat, protože jde o 50. výročí modelu XJ – mého nejoblíbenějšího ze všech vozů značky Jaguar,“ řekl Nicko McBrain, bubeník kapely Iron Maiden.

Přečtěte si také:  Peugeot představuje nové elektromobily E-308 a kombi E-308 SW. Dojezd mají přes 400 km

Mobilní telefon Land Rover Explore

Nový mobilní telefon Land Rover Explore je odolný a vysoce funkční. Inženýři se inspirovali u Land Rover Discovery. Disponuje baterií s výdrží na dva dny při plném zatížení a umožní vám tak zůstat nepřetržitě ve spojení i v těch nejnáročnějších terénech. Na jeho vývoji se podíleli společnosti Land Rover a Bullitt Group a také se představí na autosalonu v Ženevě.

Smartphone Explore je k dispozici s výbavou Adventure Pack, která obsahuje GPS o kapacitě kapesního počítače. Zájemci si ho mohou objednat od 26. dubna 2018 na www.landroverexplore.com.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek