Podzim nebývá v našich končinách pro většinu lidí úplně příjemný. Hodně prší, je chladno, bývá brzy tma a často padají mlhy. No, řekněte, nechtělo by to spíše nějaký prima výlet za teplem? A co vyrazit na jedné z nejluxusnějších jachet, která je na trhu?

Mluvíme o motorové jachtě s názvem Dynamiq GTT 115, která byla vyrobena pod dohledem značky Porsche. Pohání ji nejmodernější hybridní soustava MAN V12, která je schopna produkovat až 1 600 koní. Pokud k tomu výkonu přidáte takřka dokonale aerodynamický tvar jachty, nebudete se asi divit, že dokáže plout rychlostí až 21 uzlů, tedy 39 km/h.

Ale jedinečná tahle loď není jen technikou. Samozřejmě nabídne nemodernější navigační a bezpečnostní systémy, ale také notnou dávku pohodlí, luxusu a exkluzivity.

Nabízí totiž 95 m2 otevřených palub, velký bazén na přídi, několik velkých a luxusně vybavených pokojů, posilovnu, bar, samostatnou grilovací zónu a kino, které disponuje 75″ obrazovkou. To je alě vlastně slabý odvar toho, co si můžete v konfigurátoru vybrat jako součást doplňkové výbavy. Pro opravdové fajnšmekry výrobce jachty ve spolupráci se stuttgartskou automobilkou přidal do konfigurátoru také auto. Tím je Porsche Panamera 4 E-hybrid Sport Turismo, které navíc dostane stejný interiér, jaký bude mít vámi vybraná jachta. 

Máte snad na tuhle “lodičku” zálusk? Pak si připravte malé jmění. Výrobce totiž její základní cenu stanovil na 12,5 milionu eur, tedy v přepočtu 332,5 milionu Kč. A to by byla opravdu velmi drahá dovolená…