INFINITI – vývoj konceptu nového sportovního vozu pokračuje – video

Autor: Pavel Srp - 12. 1. 2012


Vývoj konceptu moderního sportovního vozu Infiniti, který bude představen na letošním ženevském autosalonu, pokračuje rychlým tempem. Koncept lehkého sportovního vozu produkujícího nízké emise bude prvním od Infiniti, který bude mít nejen rozšiřovač dojezdu, ale také systém „mid-ship“ (motor je uložen až za přední nápravou a převodovka před zadní), jež zaručuje optimální rozložení hmotnosti.

Díky hybridnímu modelu M má již Infiniti výrazný náskok ve vývoji vozů s vysokým výkonem a nízkými emisemi. Smyslem připravovaného konceptu je prozkoumat další možnosti, jak poskytovat živý, poutavý a sofistikovaný zážitek z jízdy s elektricky poháněným vozidlem. Systém “mid-ship” může být zásadním vlivem.

Automobil, který zatím nemá své jméno, bude minimalizovat tradiční kompromis mezi vzrušujícím výkonem a udržitelnou mobilitou. Jeho styl, obsah a systém “mid-ship” jsou pro Infiniti novými prvky, charakter tohoto pozoruhodného konceptu sportovního vozu ale zůstává absolutně věrný své značce. Elektrický vůz nabízí nečekané – nízké emise v otevřeném terénu mimo město a nulové emise při jízdě ve městě.

Další informace o novém projektu Infiniti budou zveřejněny při jeho premiéře na ženevském autosalonu v březnu.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru