Začátkem měsíce jsme vás informovali o dopadení zlodějů katalyzátorů z aut na Bruntálsku. Jak ale vidno, tenhle problém s nenechavci rozhodně nemá práci jen česká policie, ale i ta americká. I když v jejich případě prvotní shledání se zloději museli absolvovat náhodní svědci. A setkání to rozhodně nebylo radostné.

Přečtěte si také:  Policisté chytili zloděje katalyzátorů. Katalyzátor odstřihávali hydraulickými nůžkami během chviličky

K velmi podivnému případu došlo uplynulou sobotu kolem páté hodiny ranní v kalifornském Sacramentu. Jednoho z obyvatel tamních domů vzbudil zvláštní ruch z ulice. Když se vyšel podívat ven, co se to děje, nestačil se divit. Uprostřed silnice stálo auto a dva muži zvedali na hever jiné auto, zaparkované u chodníku. V první chvíli jim vůbec nevadilo, že je někdo pozoruje a následně i natáčí. A už vůbec jim nevadilo, že je venku světlo.

Ti dva zloději, zjevně ne úplně při smyslech, poněkud hekticky auto zvedli na hever a snažili se odříznout jeho katalyzátor. To už ale u nich byl další svědek, dokonce vnuk majitelky auta. Nicméně ani to je nezastavilo. Jeden z nich navíc z auta vytáhl malou letlampu a vydal se s ní máchat směrem k muži, který je natáčel.

Přečtěte si také:  Na Slovensku ukradené Lamborghini Huracán se objevilo v Česku. Řidič s ním ujel od pumpy, pak se přihlásil policii

Celé to působí až komicky, možná dokonce nahraně. Dle všech dostupných informací je to ale realita. Vyšinutá dvojice navíc nepracovala jen na tomto autě. Když na místo přijeli policisté, aby vše vyšetřili, ukázalo se, že katalyzátory chybí několika dalším zaparkovaným autům. Zloději sice ujeli, ale vzhledem k tomu, že díky záznamu má policie jejich podobu a zná i podrobnosti o autě, jakým jezdí, neměl by být problém je najít a zavřít.