kradez_katalyzatoru-policie-dopadeni_pachatele- (1)

V ani ne třech týdnech třináct případů se škodou zhruba 70 000 korun – jedná se o prozatím zadokumentované jednání dvou obviněných mužů, kteří měli zcizovat katalyzátory vozidel.

Komisař 1. oddělení obecné kriminality územního odboru Bruntál zahájil v těchto dnech trestní stíhání zhruba padesátiletého muže a mladíka ve věku kolem dvaceti let (oba z Bruntálu) pro spolupachatelství přečinu krádeže dílem dokonaným i ve stádiu pokusu.

Přečtěte si také:  Německá policie se zaměřila na nelegálně upravená auta. Jedno rovnou zabavila

Kriminalisté mužům v určité příbuzenské vazbě kladou za vinu, že si měli po předchozí vzájemné domluvě od konce února po dobu ani ne tří týdnů tipovat vozidla, ze kterých by bylo možno v minutě a hlavně nepozorovaně odcizit katalyzátor. Pomocí připraveného nářadí měli odstřihávat katalyzátory u vozidel rozličných značek odstavených na různých místech, kromě jiného například i na ploše u autoservisů. Poškození na krádež přišli například tím, že jim „divně řval výfuk“…

Za prodej získávali muži i tisícikoruny za kus, někdy méně, jindy více. Celkově mohli získat kolem třiceti tisíc korun. Peníze si měli v podstatě rovným dílem dělit a užívat pro svou potřebu. O katalyzátory přišlo dvanáct majitelů aut z měst a obcí na Bruntálsku (kromě Bruntálu také například z Vrbna pod Pradědem či Václavova), v jednom případě se krádež nezdařila. Celková škoda je vyčíslena na zhruba 70 000 korun.

Přečtěte si také:  Pancéřovanou Škodu Superb si můžete pořídit i v Česku. Na první pohled je k nerozeznání od té běžné

Bruntálští kriminalisté objasnili tyto krádeže postupným prověřováním jednotlivých informací, skládáním pomyslné mozaiky se opravdu v krátké době dobrali až k nyní obviněné dvojici. Policisté provedli kromě jiného také prohlídky jiných prostor a pozemků. Zajištěné věci „putovaly“ ke zkoumání na odbor kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství.

Starší z mužů byl za obdobnou trestnou činnost již trestán. Obviněným hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání je vedeno na svobodě. Kriminalisté pokračují v úkonech trestního řízení.

1 komentář

Leave a Reply