I takhle probíhají policejní kontroly opilých řidičů na divokém výhodě. Skoro jako z akčního filmu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Mia Media/YouTube -  3. 2. 2021


Jsme si jisti, že nikde jinde na světě není na silnicích tolik zběsilých řidičů, jako ve východních zemích. Jsou schopni asi všeho a tak se není co divit, že obdobně musí fungovat i tamní policie.

Dokazuje to i video ze zásahu krymské policie, které se dá řídit heslem „Na hrubý pytel, hrubá záplata.“ Při jedné z nočních kontrol v ulicích města Kerč si hlídka všimla řidiče starší Audi A4. Pokud můžeme z videa soudit, auto není v úplně nejlepší kondici a jeho řidič už vůbec ne. Policisté se za řidičem audi vydali, přičemž cestou rozsvítili majáky. Ty ale nijak nezabrali. Řidič chvíli zrychloval, chvíli brzdil a po silnici kličkoval. Policisté párkrát pustili i sirénu, ale řidič zastavil až o mnoho desítek metrů později než původně měl.

Přečtěte si také:  Ruský youtuber podpálil svůj Mercedes-AMG. Jako pomstu servisu, který nefungoval dle jeho představ

Tím to ovšem jen začalo. Když k němu přišel jeden z policistů, řidič šlápl na plyn. To ovšem ještě asi netušil, že policista bravurně naskočí k němu do auta, nejspíš částečně na klín a řidiče po pár metrech donutí zastavit. Měl velké štěstí, že se mu při tom kaskadérském kousku nic nestalo, pokud by z auta vypadl, hodně by to bolelo.

O incidentu dokonce informovalo ruské ministerstvo vnitra, které tvrdí, že si byli ještě před kontrolou policisté jisti, že byl řidič pod vlivem. To se následně potvrdilo. Řidič pak hlídce řekl, že si auto půjčil od kamaráda, protože si potřeboval dojet nakoupit. Lékařskou prohlídku odmítl a v současné době je ve vězení, kde čelí několika obviněním. Auto bylo zabaveno a je otázkou, jestli vůbec bude jeho majiteli vráceno. Podle úřadů musel totiž majitel vědět, v jakém stavu jeho kamarád je a přesto mu dovolil sednout za volant.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek