I Rolls-Royce musí řešit nepříjemnosti. Kvůli světlometům musí do servisů dva nové Phantomy

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Rolls-Royce - 8. 10. 2022


Pokud byste hledali definici pojmu dokonalé auto, pak byste jej nejspíš našli u značky Rolls-Royce. Aby také ne, když se už řadu let specializuje na zákazníky z těch nejvyšších vrstev, královské rodiny, obchodníky a v poslední době i celebrity. Ti všichni jsou ochotni a schopni platit horentní sumy právě za tu dokonalost, kterou automobilka nabízí. Jenomže i takový specialista na dokonalost může řešit drobné nepříjemnosti.

Rolls-Royce oznámil, že u modelů Phantom vyrobených mezi 12. a 14. červencem 2022 mohlo dojít k problémům u předních světlometů. Dle dostupných informací jde o to, že u dvou vozidel nejsou přední světlomety opatřeny speciální reflexní vrstvou. To znamená, že během jízdy nemusí dostatečně dobře osvětlovat dopravní značky. Automobilku na to upozornil rakouský dodavatel ZKW Group GmbH, který přišel na to, že ve výrobě byl v té době technický zádrhel.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce svolává stovky Phantomů do servisu. Mají problém s kamerovým systémem

Automobilka okamžitě zahájila technický přezkum. A vlastně měla štěstí v neštěstí. Ukázalo se, že problém se týká jen dvou aut, která jsou sice připravena pro své zákazníky na showroomech u prodejců, ale ještě jim nebyla předána. Zákazníci tak žádnou svolávací akci řešit nebudou, protože ještě, než jim bude vůz předán, budou v servisu světla vyměněna.

Podle automobilky se problém týká jen amerického trhu a v tuto chvíli neeviduje s ohlášenou závadou žádné větší problémy.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek