I profesionální piloti F1 se za volantem mohou a dokáží bavit. Dokázali to ve velmi neseriózních závodech

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Red Bull -  2. 10. 2023


Je bez debat jasné, že svět F1 je nesmírně vážný. Není v něm místo, čas a ani zbytečné finance na nějaké legrácky. Přesto si ale čtveřice hvězd F1 našla čas na trochu legrace. A všichni ukázali, že se bavit rozhodně umí.

Na start závodu, který připravil Red Bull se postavili jezdci sesterských týmů Red Bull a Scuderia AlphaTauri Max Verstappen, Sergio Perez, Yuki Tsunoda a Liam Lawson. Nečekejte ale nějaké dechberoucí závody kolo na kolo. Vše se neslo v duchu v Japonsku velmi populárních a pro nás lehce bizarních soutěží s malými nákladními „kei cars“ od Hondy. Ty jsou v Japonsku velmi populární, protože toho neuvezou zrovna málo a zároveň se vejdou i do těch nejužších ulic.

Přečtěte si také:  Audi přijala do svých služeb simulátorového jezdce pro vývoj své poháněcí jednotky pro Formuli 1

Dvě dvojice pilotů museli na každou výzvu vždy vybrat řidiče a ten se musel popasovat jak s vtipnými úkoly, tak v některých případech i s navigováním kolegy. Vyzkoušeli si tak jízdu se zavázanýma očima, přepravu ne zrovna standardního nákladu, ale i jízdu pozpátku a parkování. A zjevně si to všichni užili.

Není to ovšem první takové neseriózní závod, který Red Bull uspořádal. Před časem se Yuki Tsunoda a Daniel Ricciardo utkali v přímé bitvě mini motorových člunů. A pokud můžeme soudit, to vypadá jako ještě větší legrace. Je moc dobře, že piloti F1, jakkoliv je jejich práce extrémně náročná a kontrolovaná na každém kroku, se zjevně umí bavit stejně, jako malí kluci, kteří je sledují v televizi.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *