Když se řekne Mercedes-Benz, asi vám hned naskočí hlavně luxus. Jenomže mercedes už dnes nedělá jen parádní limuzíny, ale třeba také pracovní pick-up, tedy třídu X. Základ pochází z Nissanu Navara. Carlex Design se ale rozhodl zásadně vylepšit interiér.

Tuhle tuningovou firmu, která se specializuje hlavně na interiéry, jistě znáte. Tahle partička se rozhodla, že z interiéru pracovně laděné třídy X udělá luxusní místo, které jako kdyby patřilo spíše do světa exkluzivních limuzín. A povedlo se! Jen musíte počítat s tím, že v zašpiněných montérkách se do těch drahou kůží čalouněných sedadel asi sedat nemá. I když je fakt, že kůže se dobře čistí. 🙂

Test Mercedes-Benz X 350 d 4Matic (2019)

Co se barev týče, volba padla na kombinaci hnědé a krémově bílé. I proto se tato verze třídy X stává pro práci nebo jízdu v terénu nevhodnou. Když si vybavím, jak zabahněný byl interiér našeho testovacího auta, nechtěla bych to z té světlé kůže dostávat dolů. A kdyby jen z kůže! Úpravce ji totiž naředil ještě Alcantarou a ta je na očistu velmi náročná. Ovšem faktem je, že výsledek vypadá opravdu působivě. K tomu všemu totiž přihodil ještě obložení z pravého dřeva, které je jak na palubní desce, tak také na volantu.

Kromě hnědé a bílé ale v interiéru najdete ještě jednu barvu, a tou je černá. Ta hraje prim jak na poli všech sériových ovladačů, tak také na čalounění střechy, přičemž i v tomto případě úpravce opět vsadil na Alcantaru.

Upřímně přiznávám, že kdybych nevěděla, že se dívám na interiér pickupu, vůbec by mě to nenapadlo. Hodně mě baví i ty dřevěné rohože, které nahrazují standardní koberečky. Moc hezká práce!