bmw-ix

I mistr tesař se někdy utne. BMW propagovalo svůj nejnovější elektromobil a na fotce omylem zachytilo i mercedes

Autor: Anina Russová - Zdroj: mestmotor.se - Foto: BMW - 20. 3. 2021


BMW na svůj elektrický vlajkový model iX láká už nějaký ten pátek, ale teprve před několika málo dny prozradil kompletní technické detaily a ceny. Víme tedy, že pod dva miliony korun jej nepořídíte, víme, že jeho dojezd je až 600 kilometrů, ale to jen v případě silnější verze xDrive50. xDrive40, tedy druhá a slabší dostupná verze, disponuje dojezdem 400 kilometrů. V praxi jde o konkurenci Tesle Modelu X, která je dražší, takže je možné, že BMW americkou automobilku ještě potrápí.

A stačila jedna jediná oficiální fotka tohoto modelu, aby se celý svět náramně bavil. Ovšem ne ve zlém, protože ta jedna fotka ukazuje to, že všichni jsme jen lidé. A všichni prostě občas chybujeme.

Přečtěte si také:  Nový elektromobil BMW iX se představuje. Má 500 koní a dojezd přes 600 km

Ve chvíli, kdy automobilka představuje nový model, ukáže také velkou spoustu jeho fotek. Některé ukazují prostě jen auto, jiné zase technické či designové detaily. U BMW iX tomu nebylo jinak, ale jeden malý detail automobilce, zdá se, unikl.

Redakce švédského magazínu mestmotor.se si totiž všimla, že na propagační fotografii nového elektrického SUV se v jeho nárazníku zrcadlí úplně jiný vůz. A navíc patřící úplně konkurenční značce.

Je bezesporu jasné, že jde o Mercedes-Benz, konkrétně by pak mělo jít o novou třídu E. Jak se to mohlo stát? Těch verzí je několik. Fotograf může pracovat pro obě značky nebo s mercedesem jezdí. Je také možné, že se prostě jen obě auta sešla na jednom místě.

Přečtěte si také:  BMW Group přesouvá výrobu systémů elektrických pohonů eDrive do Rakouska

Ať už to bylo jakkoliv, na sociálních sítích jde o oblíbené téma k diskuzím. Tušíme, že fotograf a všichni, kteří oficiální fotografie schvalovali, mají teď těžké sny, ale doufáme, že to pro nikoho nedopadne špatně. Jak jsme řekli, jsme jen lidé. Je to vlastně zajímavá forma reklamy, protože o ničem jiném, jako o novém iX se teď tak moc nemluví. :)

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek