Puristé by vám řekli, že značky jako Rolls-Royce by měly být tuningových zásahů ušetřeny. My s tím tak úplně nesouhlasíme, ačkoliv faktem je, že je nesmírně důležité to, jakou formu ona úprava má. Pokazit tuning tak specifické značky je velmi snadné. Jak to tak ale vypadá, úpravce, který si říká Spofec si dal pozor a jejich verze modelu Wraith Black Badge podle nás nevypadá vůbec špatně.

Není se co divit, rozhodně nejde o první projekt založený na britské aristokratické značce. V případě tohoto temně černého Wraithu ovšem přistoupili k limitovanému množství, kterému vdechnou život. Mělo by jít o maximálně tři kusy, přičemž cenu úpravce sdělí jen vážnému zájemci. Ten dostane nejmenší Rolls-Royce ozvláštněný novým bodykitem, koly, novým podvozkem a té s extra výkonem navíc.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce Wraith Black Badge se představil v Praze + video

Začneme s tím, co vás možná zajímá nejvíce. Pod kapotou je V12 o objemu 6,6 litru, který je standardně naladěn na výkon 624 koní a točivý moment 870 Nm. Ovšem Spofec se pomocí nových map řídící jednotky a změnou plnicího tlaku postaral o to, aby byl výkon mnohem zajímavějších 707 koní a točivý moment 986 Nm. Z 0 na 100 km/h umí zrychlit za 4,2 sekundy, což je hodnota standardně patřící spíše nějakému sportovnímu modelu.

Už na první pohled je jasné, že design auta prošel poměrně radikální změnou, kterou lehce krotí jen použití černé barvy, ve kterém nový bodykit tolik nevynikne. Změnou prošly jak oba nárazníky, spoiler na víku zavazadelníku, ale hlavně široké a nepřehlédnutelné zadní blatníky. K tomu úpravce přidal nová kola od Vossen Wheels, která jsou 9,5×22 palců vpředu a 10,5×22 palců vzadu. Jsou obuty do pneumatik v rozměru 265/35, respektive 295/30. Aby kola do nových blatníků dobře zapadla, přidal k tomu všemu Spofec také nový a navíc vzduchový podvozek, který je na požádání schopen změnit světlou výšku vozu až o 40 milimetrů a to i při rychlosti 140 km/h.

Přečtěte si také:  Spofec se podíval na zoubek novému Rolls-Royce Ghost. Jeho úprava je decentní a vkusná

Mimochodem, Spofec, jehož název vzešel z označení slavné sošky (Spirit of Ecstasy), nabízí vážným zájemcům kromě prozrazení cenovky také úpravu interiéru. Konečná podoba a rozsah úpravy záleží jen na peněžence zájemce.

Přidat komentář