Hyundai Casper

Hyundai v příštím roce nabídne malé SUV, které bude levnější než Dacia. Objednáte ho i na internetu

Autor: Pavel Srp - Zdroj: ČTK - Foto: Hyundai - 26. 12. 2023


V posledních letech ceny (nejen) nových aut raketově stoupaly, ale v posledních týdnech ceny alespoň trochu klesají. Minimálně tím, že automobilky představovaly akční nabídky a nové akční ceníky. Jedny z nejvýhodnějších cen nabízí zejména značka Dacia, ale už není nejlevnější. Dostalo se pod ní MG a v příštím roce by to měl být i Hyundai. Ten totiž zahájí prodej nového malého SUV.

Původ je v Koreji

Hyundai v roce 2024 plánuje i na český trh uvést zcela nový model malého SUV. Půjde o vůz, který je odvozený z modelu Hyundai Casper, který byl představen v roce 2021. Prodává se ovšem pouze v Koreji. Jeho délka je pouhých 3,6, což je jen o něco málo méně, než kolik měří Škoda Citigo, pohání jej spalovací motor (litrový tříválec se 75 nebo 99 koňmi) a jeho cena je v přepočtu asi tři sta tisíc korun. 

Jde podobnou nabídkou jako například Dacia Spring, proti které vlastně bude v České republice nasazen, takže se nabízí ve dvou verzích jako klasický čtyřmístný osobní vůz anebo jako dvoumístný „náklaďák“, který dokáže převézt až 940 litrů nákladu.

Hyundai_Casper-snih

Pro Evropu jako elektromobil

A to, že půjde o konkurenta Dacii Duster platí. Hyundai totiž tento svůj nový model v Evropě představí pouze jako čistý elektromobil. „Jeho modernizovanou podobu, a možná i s jiným jménem, budeme nabízet v závěru příštího roku,“ cituje ČTK šéfa českého importu automobilky Hyundai Martina Saitze.

Na výběr by měly být dvě velikosti baterie. „Můžu slíbit, že i ta varianta s menší baterií ujede na jedno nabití minimálně tři sta kilometrů,“ prozradil dále Martin Saitz a dodal. „Budeme ho nabízet s cenovkou odpovídající přepočtu úrovně 22 tisíc eur a formou internetového prodeje.“ Auto si tak bude moci zákazník objednat i prostřednictvím služby Click to Buy. Tady bude možné vyhledat konkrétní auto a objedná si jej podobně jako například ponožky nebo televizi. Vyzvednout si jej pak bude moci přímo u vybraného dealera anebo si ho nechá dovézt až domů.

Zatím není jisté, zda bude v Evropě, potažmo v České republice osobní i užitková verze, tu totiž Saitz nedokázal potvrdit.

Levnější než Dacia Spring

Dnes platí, že nejlevnějším elektromobilem na českém trhu je Dacia Spring. Když před několika lety přišla, stála půl milionu, ale i její cena se za poslední roky zvýšila. Aktuálně začíná na necelých 580 tisících korun. Hyundai Casper by měl být v přepočtu za necelých 540 tisíc korun.

Štítky: , , , , ,

4 názory na “Hyundai v příštím roce nabídne malé SUV, které bude levnější než Dacia. Objednáte ho i na internetu”

  1. Za 300 tisíc si koupím radši ojeté BMW, Honda, Mercedes, atd. Né krabičku! Ale auto s pořádným motorem

  2. Kdyby prodávali se spalovákem za 300 tis. Kč měli by velký úspěch. Jako elektro to nebude nic moc.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru