Hyundai v New Yorku představilo nový Santa Fe

Autor: Pavel Srp - 4. 4. 2012


Může se zdát, že Hyundai na autosalonu v New Yorku představilo dva různé modely Santa Fe. Není tomu tak. Jde pouze o jeden model, který je ve své kratší verzi určen pro sportovněji založené řidiče a v té druhé spíše pro řidiče, kteří pro své cesty potřebují více prostoru. Je jedno, jestli pro 7 cestujících nebo pro více zavazadel.

Menší Santa Fe sport nabídne sezení pouze pro 5 cestujících a v Americe k pohonu nabídne 2 čtyřválcové motory. Slabší bude atmosférický 2,4 litrový benzínový motor, který poskytne výkon 190 koní a druhý, silnější bude dvoulitrový benzínový motor přeplňovaný turbodmychadlem nabízející výkon 264 koní. Oba motory budou spojeny s automatickou šestistupňovou převodovkou a na výběr bude také pohon všech kol.

Když si karoserii představíme v číslech, znamená to rozměry 4 690 mm x 1 880 x 1 690 mm, a z toho vyplývá, že nové Santa Fe je delší, širší i nižší než aktuální generace. Rozvor náprav ale zůstal zachován – 2 700 mm.

Kupující, kteří potřebují trochu více prostoru, sáhnou spíše po sedmimístném provedení. Ten bude pohánět větší šestiválcový motor o objemu 3,3 litru o výkonu 290 koní. Karoserie má rozměry 4 905 mm x 1 885 mm x 1 690 mm. To znamená, že bude celkově delší, ale i širší a posádce tak nabídne více místa nejen pro zavazadla, ale také díky o 100 mm delšímu rozvoru, také pro kolena.

Obě provedení se neliší jen velikostí nebo místy pro cestující, ale drobné odlišnosti se dají najít také na karoserii. To je ostatně dobře viditelné v galerii. Je však otázkou, kdy se tento model dostane do Evropy…

[nggallery id=632]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru