Automobilka Hyundai dnes odhalila první kresbu, která naznačuje design zcela nového kompaktního SUV Tucson. Ten bude mít premiéru počátkem března na mezinárodním autosalonu v Ženevě a vyrábět se bude ve slezských Nošovicích.

Hyundai-Tuscon-ix35-skica

„Nové kompaktní SUV bude velkým krokem pro značku Hyundai v globálním měřítku. Zcela nový Tucson má odvážný atletický vzhled a sebevědomý postoj. Jeho design je charakterizován ladnými plochami, odvážnými proporcemi i ostrými liniemi a – to je nejdůležitější – naší typickou šestiúhelníkovou maskou chladiče,“ prozrazuje k novince Peter Schreyer, prezident a šéfdesignér společnosti Hyundai Motor Group.

Nové SUV s přesvědčivým sportovním vzhledem se vyznačuje vzpřímenou siluetou a elegantní charakterovou linií. Přední části vévodí osobitá šestiúhelníková maska chladiče s chromovaným orámováním, která přirozeně navazuje na přední světlomety a dává vozu silný osobitý dojem.

Zcela nový Hyundai Tucson bude představen veřejnosti ve světové premiéře na tiskové konferenci na Ženevském autosalonu 2015 dne 3. března 2015.

Podívat se můžete také na video, v němž je zdokumentován vznik první designérské studie zcela nového modelu Tucson, včetně komentáře Petera Schreyera.

Comments are closed.