Hyundai testoval ve Valencii nový model i30 TCR

Autor: Tisková zpráva - 12. 6. 2017


Tým Hyundai Motorsport pokračuje v intenzivním testovacím programu nové generace modelu i30 TCR. Zatím poslední zkoušky nového speciálu se konaly na okruhu ve španělské Valencii. Inženýři se tentokrát zaměřili na zlepšení konkrétních oblastí výkonu vozu. Španělský okruh byl vybrán záměrně, protože poskytuje dlouhé rychlé úseky v kombinaci s technickými pomalejšími pasážemi vhodnými k testování v celém spektru rychlostí. Tým měl navíc možnost zhodnotit i chování podvozku v různých situacích.

Testování ve Valencii tým využil i ke zkouškám různých nastavení brzd a tlumičů. Inženýři porovnávali jednotlivá data jak z jednotlivých testovacích jízd na čtyřkilometrovém okruhu, tak i z dřívějšího testování v Aragonu a Misanu. Získané informace následně vyhodnocoval i testovací jezdec týmu a veterán závodů TCR Gabrielle Tarquini.

Nová generace i30 TCR je prvním projektem společnosti Hyundai Motorsport určeným pro závodní okruhy. Na vývoj nového vozu dohlíží zkušení inženýři z oddělení závodních vozů, kteří sídlí v centrále týmu v německém Alzenau. První objednávky mají být zákazníkům doručené na začátku letošního prosince.

„Máme velmi výkonný základní model. Na počátku projektu však vždy existují oblasti, ve kterých můžete výkon vozu nadále zvyšovat. Nyní stavíme na pevných základech, které jsme získali v předchozích testech. Ve Valencii jsme se zaměřili na nastavení klapek a brzd a v dalších testech se soustředíme na další oblasti, jako je aerodynamika a konečná maximalizace výkonu motoru,“ uvedl Andrea Adamo, manažer oddělení zákaznických vozů v Hyundai Motorsport.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru