Hyundai při závodech na Nurburgringu otestoval nový motor 2.0 Turbo

Autor: Tisková zpráva - 3. 6. 2016


Nový motor v modelu i30 2.0 Turbo splnil během testování při čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu veškerá očekávání. Závod na jednom z nejnáročnějších okruhů na světě posloužil jako intenzivní zkouška výkonu motoru, kterým budou vybaveny modely Hyundai s označením N.

Hyundai Motor Builds on Nurburgring 24h Race for Further Development of a Future High Performance Engine_4

„Vytrvalostní závod na Nürburgringu je jedním z nejtěžších na světě. Je to ideální prostředí pro testování odolnosti našeho nového dvoulitru s turbem a s přímým vstřikováním paliva,“ uvedl Albert Biermann, vedoucí testovacího oddělení v Hyundai Motor s tím, že nově navržený motor, který se má stát srdcem nově vyvíjeného modelu, se vyrovnal se všemi nástrahami náročného závodu na výbornou.

Hyundai Motor Builds on Nurburgring 24h Race for Further Development of a Future High Performance Engine_1

„Jsme na velmi dobré cestě v přípravě našeho prvního „N“ modelu. V procesu vývoje vysoce výkonných motorů není naší prioritou dosažení nejvyššího výkonu a počtu koní. Místo toho se naši inženýři zaměřují na to, aby výsledek poskytoval maximální potěšení z jízdy i každodenní využitelnost vozu,“ dodal Albert Biermann.

Hyundai Motor Builds on Nurburgring 24h Race for Further Development of a Future High Performance Engine_2

Populární 24hodinový závod přímo sledovalo přes 185 000 lidí. Zhruba 12 tisíc lidí se shromáždilo v připravené Hyundai Fan N Aréně, kde sledovali vítězství modelu Hyundai Veloster 1,6 Turbo ve své kategorii.

Hyundai Motor Builds on Nurburgring 24h Race for Further Development of a Future High Performance Engine_3

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru