Automobilka Hyundai před pár dny odtajnila, že koncem září překonala rychlostní rekordy s modely Nexo a Sonata Hybrid. Oba modely pro tyto účely vzala na bonnevillské solné jezero.

Vše se uskutečnilo ve středu 25. září 2019. Obě auta byla samozřejmě oproti těm sériovým upravena. Za volantem při všech pokusech seděl hlavní inženýr pohonného ústrojí Dean Schlingmann.

V případě vodíkového modelu Hyundai Nexo byl stanoven nový rychlostní rekord 106.160 mph (170.848 km/h) pro kategorii vodíkových aut. Zvenku šlo o prakticky sériové auto, které mělo pro rekord jen zalepenou čelní část a dostalo výrazný polep. Dbalo se však na bezpečnostní prvky. Do auta putovala bezpečnostní klec podle předpisů FIA a sportovní sedadla Sparco ERGO se šestibodovými bezpečnostními pásy. Nechyběl ale ani palubní hasící systém.

I v případě kategorie benzinových hybridních automobilů padl rekord. Hyundai Sonata Hybrid se rozjela na 164.669 mph (265.009 km/h). V tomto případě bylo však úprav mnohem více, a někdy i docela výrazných.

Hybridní Sonata prošla poměrně zásadní úpravou benzinového motoru. Dostala vstřikování oxidu dusného, ale také zcela nový výfuk až od svodů, který dodala společnost Injen Technology. Vše bylo následně znovu detailně naladěno v řídící jednotce tak, aby byl výsledek co nejlépe funkční.

Automobilka se rozhodla vyměnit i sériový podvozek a na jeho místo nainstalovala zcela nový od KW. Zároveň vyměnila sériové brzdy za výkonnější, který se ukrývá pod novými závodními koly Vision Rally 55 obutými do speciálních pneumatik Goodyear Eagle. Na kolech jsou legendární kryty Moon tak, aby byl co nejvíce zlepšen aerodynamický odpor. Pro bezpečnější brzdění byla hybridní Sonata vybavena také padákem.

Oba rekordní vozy ukáže Hyundai po boku dalších svých automobilů už za pár týdnů na veletrhu SEMA Show v Americe.