Hyundai Motor představuje na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu tři nové modely ve světové premiéře: i30 N, první vysokovýkonný vůz značky Hyundai, elegantní pětidveřové kupé i30 Fastback a zcela nový model KONA, prezentující odvážné malé SUV. Tyto nové modely jsou nejnovějšími milníky na cestě společnosti Hyundai Motor k postavení jedničky mezi asijskými automobilovými značkami v Evropě do roku 2021. Všechny tři modely budou vystaveny v domácím prostředí, protože Hyundai má ve frankfurtském regionu své evropské i německé sídlo, designérská, technická a testovací střediska i oddělení pro motoristický sport.

Návštěvníci IAA nahlédnou rovněž do budoucnosti techniky poháněcího ústrojí. Hyundai Motor totiž představuje novou řadu hospodárných poháněcích ústrojí Smart Stream. Návštěvníci si ale mohou prohlédnout také kompletní modelovou řadu IONIQ s verzemi Hybrid, Electric a Plug-in Hybrid. IONIQ je prvním vozem na světě se třemi druhy elektrifikovaného poháněcího ústrojí a příspěvkem společnosti Hyundai Motor k čistější budoucnosti a cestování s nízkými nebo až nulovými emisemi.

„S novými modely Hyundai i30 N, i30 Fastback a KONA hrdě představujeme na našem domácím Frankfurtském autosalonu 2017 rozmanitě zaměřené automobily a inovativní techniku, a to vše založené na potřebách a požadavcích našich zákazníků,“ říká Thomas A. Schmid, provozní ředitel společnosti Hyundai Motor Europe. „Rozšířením naší silné produktové řady, v kombinaci s našimi digitálními a inteligentními službami, zvyšujeme emocionální náboj naší značky a oslovujeme nové cílové skupiny zákazníků.“

Pódium pro novinky společnosti Hyundai Motor roku 2017

Model i30 N je prvním vysokovýkonným automobilem společnosti Hyundai Motor, připraveným v rámci řady N, inspirované motoristickým sportem. Tento vůz, vycházející z nové generace modelové řady i30, byl zcela nově vyvinut, aby poskytoval maximální potěšení z jízdy v každodenním provozu na silnicích, ale i na závodním okruhu. Hyundai i30 N je poháněn dvoulitrovým přeplňovaným motorem, nabízeným ve dvou výkonových stupních: standardní verze poskytuje nejvyšší výkon 250 k, zatímco motor s paketem Performance má výkon zvýšený na 275 k. Obě výkonové varianty nabízejí nejvyšší točivý moment 353 N.m (378 N.m s funkcí přechodného zvýšení plnicího tlaku) a dosahují nejvyšší rychlosti 250 km/h. Verze o výkonu 250 k překoná hranici 100 km/h za 6,4 sekundy, verze o výkonu 275 k za 6,1 sekundy. Nový vysokovýkonný model značky Hyundai se vyznačuje maximální precizností, ovladatelností, bezpečností a spolehlivostí i při ostré sportovní jízdě, během níž poskytuje řidiči maximální potěšení z jízdy. Řidič si může přizpůsobit nastavení vozu podle vlastních preferencí a nálady. První model N společnosti Hyundai Motor se tak řadí svými nejdůležitějšími vysokovýkonnými atributy mezi nejlepší vozy ve svém segmentu.

Přečtěte si také:  Nový Hyundai i30: elegantnější, bezpečnější a hospodárnější

S modelem i30 Fastback přináší Hyundai Motor do kompaktního segmentu prémiové, elegantní pětidveřové kupé. Hyundai i30 Fastback je charakterizován ohromujícím vzhledem a sportovními, protáhlými liniemi. Stejně jako ostatní členové modelové řady i30 demokratizuje i30 Fastback vyspělou techniku, což se odráží v nabídce nejmodernějších prvků aktivní bezpečnosti a asistenčních systémů Hyundai SmartSense. Paleta motorů pro model i30 Fastback zahrnuje dva přeplňované zážehové motory s malým zdvihovým objemem, které byly převzaty z nové generace modelové řady Hyundai i30. Hyundai Motor tak nabízí svým modelem i30 Fastback prémiový design dostupný pro každého.

Zcela nový model KONA je skutečné SUV s odvážným a progresivním designem, prémiovými prvky výbavy, dostupnou konektivitou a nejmodernější bezpečnostní technikou. Hyundai KONA nabízí elegantní, výrazný design s dvojitými světlomety LED, dvoubarevnou střechou a výběrem deseti osobitých barev karoserie. Toto nové SUV kombinuje na přání dodávaný variabilní pohon všech kol, dvouspojkovou převodovku 7DCT a nejmodernější motory Hyundai. Vyjadřuje životní styl moderních městských zákazníků.

Hyundai i30 N TCR je prvním projektem oddělení Hyundai Motorsport, specificky zaměřeným na okruhové závody. Během svého debutu v nedávném podniku německého mistrovství ADAC TCR přitahoval značnou pozornost. Na Frankfurtském autosalonu 2017 bude i30 N TCR poprvé představen širšímu publiku. Konstrukce závodního vozu i30 N TCR odpovídá pravidlům TCR, která byla zavedena v roce 2015. Závodní vůz bude nabízen k prodeji zákazníkům, kteří s ním mohou závodit v neustále rostoucím počtu národních a mezinárodních mistrovství, vypsaných pro závodní vozy odpovídající specifikaci TCR. Hyundai i30 N TCR doplňuje nadcházející řadu vysokovýkonných modelů N a je dalším potvrzením konstrukčních kompetencí značky Hyundai v oblasti vysokovýkonných vozů.

Hyundai i30 N TCR je v souladu s pravidly TCR poháněn dvoulitrovým přeplňovaným motorem v kombinaci s šestistupňovou převodovkou, ovládanou páčkami na volantu. Speciální palivová nádrž s objemem 100 litrů je vybavena zařízením pro rychlé doplňování paliva ve vytrvalostních závodech, takže zákazníci se mohou účastnit závodů na krátké i dlouhé vzdálenosti.

Hyundai Motor prezentuje na Frankfurtském autosalonu 2017 novou generaci poháněcích ústrojí „Smart Stream“, zastoupenou dvěma exponáty: motorem Smart Stream T-GDi 1,6 litru a osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou Smart Stream se spojkami v olejové lázni. Nový motor T-GDi 1,6 litru zahrnuje řadu nových technických řešení, včetně nového systému plynule variabilního časování ventilů CVVD (Continuously Variable Valve Duration), který plynule mění dobu otevření ventilů, čímž optimalizuje okamžiky otevření a uzavření ventilů nezávisle na sobě s cílem maximalizovat výkonové parametry a zároveň snížit spotřebu paliva a emise. Osmistupňová dvouspojková převodovka Smart Stream DCT se spojkami v olejové lázni řadí rychleji a hladčeji než předchůdce a také přispívá k nižší spotřebě paliva. Hyundai Motor v nadcházejících letech postupně představí další poháněcí ústrojí v rámci řady „Smart Stream“.

Přečtěte si také:  Test Hyundai i10 1,0i (2020)

Společnost Hyundai Motor na Frankfurtském autosalonu 2017 také oznámila svůj plán spustit začátkem října v aglomeraci Amsterdamu svůj první program sdílení elektromobilů. Vozový park čítající 100 vozidel IONIQ Electric demokratizuje elektrickou mobilitu. Podrobnější informace o prvním programu sdílení vozidel společnosti Hyundai Motor budou zveřejněny 5. října 2017 během jeho slavnostního spuštění v Amsterdamu.