Hyundai představil na autosalonu v Pekingu limuzínu Elantra pro Čínu

Autor: Pavel Srp - 23. 4. 2012


Společnost Hyundai Motor Company, jejíž společný podnik v Číně oslavuje letos své 10. výročí, představila na mezinárodním autosalonu v Pekingu limuzínu Elantra v čínském provedení („Langdong“ nebo 朗動 v čínštině) a zcela novou generaci SUV Santa Fe.

Langdong, což lze přeložit jako „dynamický (vůz) pro mladou, novou generaci“, vychází z nejprodávanější a mnohokrát oceněné limuzíny Hyundai Elantra, která si získala srdce zákazníků po celém světě. Společně s další novinkou, třetí generací Santa Fe, hodlá Hyundai rozšířit svou nabídku středně velkých a velkých vozidel v Číně a dále posilovat image své značky.

Langdong, který se začne vyrábět ve druhé polovině letošního roku v novém, třetím závodě Hyundai v Pekingu, podle očekávání urychlí pozitivní vývoj prodeje značky Hyundai na největším automobilovém trhu na světě. Beijing Hyundai Motor Co. (BHMC), společný podnik Hyundai v Číně, staví v současnosti třetí výrobní závod, který zvýší výrobní kapacitu na jeden milion vozů.

Pro Langdong bude Hyundai nabízet motory 1.6 MPI a 1.8 MPI. Motor 1,6 litru má nejvyšší výkon 93,8 kW (127,4 k) a maximální točivý moment 155,5 N.m. Jednotka se zdvihovým objemem 1,8 litru poskytuje nejvyšší výkon 107,4 kW (146,1 k) a maximální točivý moment 174,6 N.m. Langdong je také mimořádně hospodárný a své konkurenty předčí opatřeními pro snižování spotřeby paliva. Mezi ně patří šestistupňové mechanické a samočinné převodovky Hyundai a jízdní režim Active ECO.

Hyundai představí v modelu Langdong svůj pokrokový informační a zábavní systém Blue Link, který nabízí širokou škálu prvků, jako jsou bezpečnostní upozornění a signalizace termínu údržby, ovládání navigačního systému, dálkové ovládání, a to vše s minimálním odváděním pozornosti řidiče. Hyundai plánuje, že od první poloviny letošního roku rozšíří řadu svých vozů nabízených v Číně se službou Blue Link.

Hyundai představil v Pekingu také zcela novou generaci modelu Santa Fe, který měl světovou premiéru tento měsíc na autosalonu v New Yorku. Nové SUV Santa Fe demonstruje svým unikátním designem, pozoruhodnou hospodárností a celou řadou vyspělých prvků špičkové schopnosti značky Hyundai.

Hyundai věří, že zcela nový Santa Fe, který se začne v Číně prodávat ve druhé polovině letošního roku, bude skvělou odpovědí na požadavky rodin se dvěma nebo více dětmi hledajících větší prostornost, flexibilitu a schopnosti crossoveru.

Hyundai vystavil v Pekingu vedle modelu Langdong a nové generace Santa Fe také své špičkové luxusní vozy, nejnovější technologie z oblasti poháněcích ústrojí a řadu ekologických vozů včetně koncepčního vozu i-oniq s elektrickým pohonem a spalovacím motorem pro delší dojezd, modelu Sonata Hybrid, studie BlueOn a elektromobilu ix35 FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle) s vodíkovými palivovými články.

[nggallery id=718]

Tisková zpráva/-PS–

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru