Hyundai představí ve Frankfurtu nový robustní crossover i kultivované SUV

Autor: Tisková zpráva - 10. 9. 2015


V expozici značky Hyundai na letošním frankfurtském autosalónu oslaví premiéru nové modely i20 Active a Santa Fe. Vozy rozšíří historicky nejmladší produktovou řadu značky Hyundai v Evropě. Nový i20 Active a nový Santa Fe se představí s inovovanými vyspělými prvky bezpečnostní, komfortní a praktické výbavy.

Thomas A. Schmid, provozní ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, k tomu uvedl: „S novými modely i20 Active a Santa Fe rozšiřujeme naši evropskou nabídku crossoverů a SUV, v níž byly všechny modely představeny v nové, nebo modernizované podobě. Oba nové modely tak zvyšují atraktivitu celé naší historicky nejmladší produktové řady v Evropě. Prvních osm měsíců roku 2015 bylo dosud nejúspěšnějším obdobím našeho působení v Evropě. Ve zbývající části roku 2015, stejně jako i v následujících letech se budeme intenzivně připravovat na další organický růst.“

Nový robustní i20 Active, který se v Evropě začne prodávat začátkem roku 2016, má zvýšit atraktivitu své modelové řady. Ta zahrnuje jak prostorný a kultivovaný pětidveřový model i20, tak i sportovní i20 Coupe postavený v individuálním stylu. Kompaktní crossover nabídne zákazníkům s dobrodružným životním stylem osobitý design a vyšší úroveň praktické využitelnosti.

V porovnání s pětidveřovým modelem i20 byla světlá výška karoserie modelu Active zvýšena odlišným nastavením podvozku o 20 mm, čímž získal charakteristický vzhled crossoveru. Poloha sedadel je rovněž zvýšená a umožňuje při řízení vynikající výhled z vozu. Hyundai i20 Active se svými osobitými a robustními designérskými prvky ve stylu crossoveru, mezi něž patří například ochranné spodní panely na přídi a zádi nebo ochranné lemování podběhů kol, odlišuje od konvenčních modelů segmentu B, což zvyšuje jeho atraktivitu pro nové zákazníky.

Od konce roku 2015 budou pro všechny karosářské varianty modelové řady i20 nabízeny dvě výkonové verze nového zážehového tříválce 1,0 litru, které nabízejí díky přeplňování turbodmychadlem a přímému vstřikování benzinu mimořádnou kombinaci hospodárnosti a dynamiky. Základní verze s výkonem 100 k je vyladěna s ohledem na maximální hospodárnost, zatímco výkonnější jednotka se 120 k byla vyvinuta pro ještě temperamentnější jízdu bez kompromisů.

Nový Santa Fe – kultivované a inovativní SUV

Nový Santa Fe slaví premiéru s modernizovaným designem a řadou nových vyspělých bezpečnostních, komfortních a praktických prvků výbavy. Oblíbené SUV je v evropské nabídce Hyundai služebně nejstarším modelem. Zároveň patří mezi nejvěhlasnější modely automobilky a těší se výtečné pověsti díky své sofistikovanosti, spolehlivosti, komfortu a prémiové kvalitě.

Kultivovaný profil nového modelu Santa Fe se vyznačuje atletickým, moderním charakterem, v němž se odráží aktuální vzhled vozů značky Hyundai. Drobné stylistické změny v interiéru a nové materiály zdůrazňují postavení tohoto modelu jako vlajkové lodi značky Hyundai v segmentu SUV.

Výbavu nového Santa Fe rozšiřuje celá řada bezpečnostních a komfortních systémů. Pohodlí a bezpečnost řidiče zvyšuje například systém autonomního nouzového brzdění AEB (Autonomous Emergency Braking), systém upozorňování na vozidla při couvání RCTA (Rear-Cross Traffic Alert), chytrý adaptivní tempomat, sledování slepého úhlu BSD (Blind Spot Detection), asistent pro změnu jízdního pruhu a asistent dálkových světlometů.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru