Hyundai plánuje závody na okruzích, brzy představí i30 TCR

Autor: Tisková zpráva - 20. 3. 2017


Hyundai Motorsport letos plánuje vstup i na okruhy. Reaguje tím na stále rostoucí počet seriálů TCR po celém světě a rozšiřuje tak své aktivity do dalšího sportovně motoristického odvětví. Divize Hyundai Motorsport vznikla v roce 2012. Její tým WRC je již čtvrtou sezónu účastníkem světového šampionátu rallye a součástí Hyundai Motorport je i projekt zákaznických vozů kategorie R5.

Závodní speciál TCR bude vycházet z nové generace modelu i30, jehož prodej byl zahájen na přelomu loňského a letošního roku. Závodní vůz je navržen tak, aby využil to nejlepší z kvalit osobního vozu.

V souladu s platnými předpisy TCR bude vůz poháněn dvoulitrovým přeplňovaným motorem Hyundai vybaveným šestistupňovou převodovkou. Objem palivové nádrže bude 100 litrů.

Práce na konstrukci vozu začaly v Hyundai Motorsport loni v září. Vývoj a konstrukce kompletně probíhá v sídle týmu v německém Alzenau. Nový projekt tak navazuje na práci zákaznického oddělení, které vyvinulo soutěžní model nové generace i20 R5. Pokračuje tak strategie týmu představovat výkonné sportovní modely širšímu publiku.

Šéf týmu Hyundai Motorsport Michel Nandan k tomu poznamenal: „Vývoj našeho prvního speciálu pro okruhové závody je velmi důležitý krok pro celý Hyundai Motorsport. Jde o dynamicky se rozvíjející oblast, což potvrzuje i rostoucí počet závodů TCR po celém světě. Pokud se v nich bude objevovat vůz Hyundai, bude to pro nás vedle projektů WRC a R5 další veliká podpora. Následující měsíce budou pro oddělení závodních vozů velmi rušné a už se těšíme, že uvidíme náš vůz na startovních roštech.“

TCR Promoter Marcello Lotti k tomu dodal: „Jsme velmi rádi, že můžeme přivítat Hyundai do stále rostoucí TCR rodiny. Příchod korejského výrobce dodává další prestiž k již tak dlouhému seznamu slavných značek. Věříme, že budou od počátku velmi konkurenceschopní.“

K prvním testům nového vozů dojde již letos na jaře a první dodávky zákazníkům plánuje tým v prosinci letošního roku.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru