Prodejci vozů Volkswagen a Škoda dostali v uplynulých dnech zajímavou nabídku. Podle českého zastoupení Hyundaie se tím „pro ty, kteří se cítí být poškozeni kauzou dieselgate, nabízí řešení jejich nejisté situace“. Dealeři, kteří prý „mohou kauzu vnímat jako oprávněné ohrožení svého podnikání“, dostali nabídku spolupracovat s automobilkou Hyundai. Píše se v oficiální tiskové zprávě.

„Hyundai je dlouhodobě druhou nejprodávanější značkou na českém trhu a naše prodeje neustále rostou. Za prvních 9 měsíců letošního roku jsme prodali v České republice 15 809 vozů, což je oproti stejnému období loňského roku nárůst o téměř 6 procent. V souvislosti s růstem prodejů samozřejmě také rozšiřujeme naši prodejní síť a hledáme nové autorizované partnery,“ stojí v dopise zaslaném prodejcům značek. Hyundai oslovil dealery poté, co médii proběhla zpráva o vyšetřování koncernu Volkswagen v tzv. aféře dieselgate. Hyundai si myslí, že „tito prodejci se mohou cítit oprávněně poškozeni“, a proto jim nabízí spolupráci.

„Hyundai roste dlouhodobě na evropském i českém trhu. Plánujeme rozšiřovat naše služby a nabídku a k tomu budeme potřebovat další profesionály z oboru. Proto jsme se rozhodli oslovit ty, kteří se podle našeho názoru mohou cítit u jejich stávajícího partnera díky nepříjemným dopadům kauzy s podvodnými softwary ohrožení a nabídnout jim možnost spolupráce s naší značkou. U nás mají budoucnost zajištěnou,“ vysvětlil Pavel Rokoš – Dealer Development Manager společnosti Hyundai.

Co na to říkáte? Myslíte si, že alespoň jeden z dealerů Volkswagenu a Škody na takovou nabídku kývne? A nebo je to opět jen výstřel do tmy?