hyundai_kona_electric-nakres-designblok-2023

Hyundai na Designbloku zavěsí KONU Electric pod střechu Veletržního paláce

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Hyundai - 27. 9. 2023


Značka Hyundai třetím rokem pokračuje v partnerství s přední středoevropskou přehlídkou designu a módy, festivalem Designblok. Ten se v roce 2023 přesouvá z komplexu Gabriel Loci do Veletržního paláce Národní galerie Praha. Hyundai zde po loňské úspěšné premiéře modelu IONIQ 6 veřejnosti předvede zcela nový model KONA Electric, vyráběný v České republice, v další unikátní instalaci.

„Festival Designblok je jednou z našich klíčových partnerských aktivit na domácím trhu, proto má pro nás připravovaná premiéra modelu vyráběného v České republice zásadní význam. Designblok je pro ni tou ideální příležitostí a těšíme se, až Konu návštěvníkům předvedeme v další nezapomenutelné instalaci,“ říká Marek Trešl Marketingový a produktový ředitel, Hyundai Motor Czech.

Nová generace Hyundai Kona přijíždí na český trh. Cena startuje na 539 990 Kč

Více než čtyřtunovou instalaci s názvem „Cesta do budoucnosti“, navrženou studii Signal Creative a MONUMENT OFFICE pod vedením Václava Mlynáře, tvoří zcela nový model Hyundai KONA Electric zavěšený na digitální vozovce zavěšené v prostoru Superstudia ve velké dvoraně Veletržního paláce. Instalace znázorňuje cestu automobilového průmyslu směrem k udržitelné mobilitě budoucnosti a závazek značky Hyundai na cestě za uhlíkovou neutralitou.

„Vůz jede po velké našikmené digitální vozovce, která se vznáší v prostoru. Pomocí animací a zvuku projíždí skrze částečky energií a vytváří jedinečný audiovizuální zážitek,“ říká Václav Mlynář Designér a autor konceptu, MONUMENT OFFICE.

„Instalace symbolizuje propojení technologie a umění, je nejen designovým skvostem, ale také vizionářským pohledem na budoucnost automobilového průmyslu,“ vysvětluje Martin Pošta Signal Creative.

V loňském roce značka Hyundai na Designbloku poprvé předvedla elektromobil IONIQ 6 v působivé světelné instalaci, která si vysloužila pozornost široké veřejnosti a stala se jedním ze tří nejlepších marketingových projektů značky Hyundai z celého světa.

Hyundai taktéž jako každoročně zajistí udržitelnou mobilitu festivalu. Domácí i zahraniční hosté se budou po české metropoli vozit čistě elektrickými modely IONIQ 5 a IONIQ 6.

„Partnerství se značkou Hyundai je pro nás přímo ukázkové. Kromě finanční podpory a udržitelného limousine servisu pro naše hosty totiž automobilka připravuje špičkové instalace se špičkovými designéry. Václav Mlynář z Monument Office, který má druhým rokem instalaci na starost, je toho skvělým příkladem. Veřejnost má možnost seznámit se s designem nového modelu KONA Electric, který je vyráběn v České republice, a který spojuje požadavky na udržitelnost a dobrý design zároveň – tedy hodnoty, které jsou Designbloku vlastní. Máme radost, že naše spolupráce s Hyundai pokračuje už třetím rokem,“ říká Jana Zielinski Ředitelka festivalu Designblok.

Festival Designblok proběhne ve dnech 4. – 8. října ve Veletržním paláci Národní galerie Praha, Uměleckoprůmyslovém museu v Praze, Míčovně a Královské zahradě Pražského hradu a dalších prostorách hlavního města. Vstupenky je možné zakoupit od 450 Kč v online předprodeji na oficiálních stránkách festivalu Designblok.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru