Světový šampionát rallye WRC se přesouvá za Atlantik. O víkendu čeká týmy třetí podnik letošní sezóny Mexická rallye. Hyundai Motorsport nasadí tři posádky s jezdci Haydenem Paddonem, Thierry Neuvillem a Dani Sordem. 

Po mrazivém Švédsku se týmy budou muset připravit na daleko teplejší podmínky a zároveň se i přizpůsobit nadmořským výškám až 3 000 metrů nad mořem. Jelikož regule FIA WRC zakazují testování vozů mimo Evropu, absolvoval tým Hyundai zkušební jízdy ve španělské Granadě, která svým podnebím a podmínkami Mexiko připomíná. Tým techniků také upravoval a ladil výkon motoru tak, aby byl co nejvíce připravený na provoz v podmínkách s nižší koncentrací kyslíku.

Šéf týmu Michel Nandan k tomu poznamenal: „Mexiko je bezesporu jednou z nejtěžších rallye celého seriálu kvůli vysoké nadmořské výšce a naprosto odlišnému klimatu ve srovnání s předchozím podnikem ve Švédsku. Bude to velký tlak jak na jezdce, tak na celý tým i samotné vozy, ale přípravami jsme spokojeni.“
 
První neevropský podnik sezóny se uskuteční na 19 etapách a celkově 393.8 kilometrech šotoliny. Servisní park bude umístěn v prosluněném Leónu, asi 400 km severně od Mexico City, místě s nejvyššími teplotami, se kterým se mohou týmy v rámci celé sezóny setkat. Rallye začíná ve čtvrtek super erzetou na náměstí Zocalo v Mexico City známém mimo jiné z úvodní scény filmu o Jamesi Bondovi Spectre. Akci má navštívit vice než 200.000 fanoušků.