Hyundai Motorsport je připraven na soutěžní sezónu 2014 s kompletním týmem jezdců

Autor: Pavel Srp - 11. 12. 2013


Hyundai Motorsport představil na speciální akci v Offenbachu kompletní tým jezdců, s nímž se připravuje na svůj debut v mistrovství světa v rallye FIA WRC 2014 (World Rally Championship), k němuž dojde příští měsíc v Monte Carlu.

Hyundai Motorsport si stanovil pro svou první sezónu realistické cíle. Hlavním úkolem bude dojet ve všech soutěžích s oběma vozy do cíle. Mladý tým bude vstupovat do každé rallye s cílem nasbírat důležité znalosti a zkušenosti pro své další působení v následujících letech. Tým si je velmi dobře vědom toho, že proti němu ve WRC stojí mnohem zkušenější konkurenti, a že jej čeká ještě hodně dlouhá cesta. Tuto výzvu ale přijímá s radostí a bude se během sezóny snažit bojovat i o umístění na stupních vítězů.

„Nesmírně tvrdě jsme pracovali na tom, abychom se dostali tam, kde jsme dnes, a mohli světu představit náš nový tým WRC,“ vysvětluje Michel Nandan, šéf týmu Hyundai Motorsport GmbH. „Za necelý rok jsme postavili a otestovali zcela nový vůz ve specifikaci WRC, Hyundai i20 WRC, dali dohromady profesionální tým a vybudovali moderní zázemí. Je to obrovský výkon, ale víme, že se toho v naší první sezóně budeme muset ještě hodně naučit. Naše cíle pro rok 2014 jsou realistické: Chceme dojet v každé rallye s oběma vozy do cíle a sestavit databázi informací a zkušeností, abychom mohli v budoucnosti bojovat o místa nejvyšší. Půjde-li vše dobře, budeme v průběhu roku snad i schopni občas útočit na stupně vítězů.“

Novým hlavním partnerem týmu pro rok 2014 se stal Shell, který figuruje i v názvu týmu Hyundai Shell World Rally Team. Na základě uzavřeného mnohaletého partnerství budou vůz Hyundai i20 WRC zdobit ve všech soutěžích WRC loga Shell Helix-Ultra.

„Pro Shell je velkým potěšením, že se může v roce 2014 vrátit do WRC se značkou Hyundai,“ řekl Colin Abraham, viceprezident společnosti Shell zodpovědný za marketing (paliva a maziva). „Společnosti Shell a Hyundai již více než osm let úzce spolupracují, aby poskytovaly zákazníkům po celém světě velmi kvalitní produkt. V tomto úžasném novém týmu, který připravuje Hyundai i20 WRC na první ostrou sezónu, mají obě strany skutečné pochopení pro vzájemné silné stránky.“

Thierry Neuville vystoupil poprvé na veřejnosti v barvách týmu Hyundai Motorsport jako hlavní týmový jezdec a přítomen byl rovněž Juho Hänninen, který bude řídit druhý vůz i20 WRC ve vybraných soutěžích. Bylo rovněž oznámeno, že Thierry Neuville bude mít během sezóny za partnery také jezdce Daniho Sordoa a Chrise Atkinsona. Dani Sordo pojede Rallye Monte Carlo a Atkinson byl potvrzen pro Rallye Austrálie.

„Mám skutečně velkou radost z toho, že mohu být týmu Hyundai Motorsport nápomocen při vstupu do náročného prostředí WRC,“ řekl Thierry Neuville. „Je to čest reprezentovat výrobce, jako je Hyundai Motor Company, a mít v naší první sezóně rovněž odpovědnost za vedoucí postavení v týmu. Těším se na Monte Carlo. Už nyní je zřejmá profesionalita, motivace a vášeň tohoto týmu, takže jsem si jistý, že to, co se ještě musíme naučit, přinese pozitivní výsledky.“

Společnost Hyundai Motor Company využila příležitosti představení svého týmu WRC k oznámení, že bude používat Hyundai „N“ pro označování vysokovýkonné techniky jak u soutěžního vozu i20 WRC, tak i u budoucích sériově vyráběných vysokovýkonných vozů. „N“ přímo souvisí s návratem značky Hyundai do WRC a spojuje technologie a inovace Hyundai se zkušenostmi z motoristického sportu s cílem poskytovat zákazníkům nové zážitky.

N“ reprezentuje vášeň společnosti Hyundai pro vysoké výkony. Inspirací pro toto označení i pojetí bylo Výzkumné a vývojové centrum v Namyangu, které spolupracuje s týmem Hyundai Motorsport na vývoji vozu i20 WRC. Výzkumné a vývojové centrum v Namyangu je hlavním zdrojem technologických inovací a vývoje, který slouží jako hnací síla růstu Hyundai jako globální značky.

Tým Hyundai WRC dosáhl od představení první verze vozu i20 WRC na Pařížském autosalonu v září 2012 velkého pokroku. Hyundai Motorsport byl od základu nově vybudován jako plně funkční soutěžní tým, který postavil, prověřil a připravil dva soutěžní vozy pro ostrý start v roce 2014. Tým, složený z více než 90 zaměstnanců 18 národností z řad specialistů ze světa motoristického sportu i zkušených zaměstnanců Hyundai, reprezentuje dokonalý mix ideálů značky Hyundai a motoristického sportu.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru