Web svolavacky.cz informoval o tom, že Hyundai se, stejně jako nedávno BMW, musí začít věnovat svým starším modelů. Konkrétně jde o i30 a i30cw (kombi) vyrobené mezi 3. květnem 2007 a 8. květnem 2012. V případě, že máte v této době vyrobenou i30 doma, rozhodně zpozorněte.

Bylo totiž zjištěno, že tato auta mají chybně naprogramovanou řídící jednotku, takže může kdykoliv dojít k nekontrolovanému a hlavně samovolnému aktivování airbagů. Není to moc příjemná představa, takže v případě, že se vás tento problém může týkat, rozhodně návštěvu servisu neodkládejte. Podle webu svolavacky.cz se tento technický problém může projevit i v případě nárazu do spodní části auta, kde je řídící jednotka airbagu.

BMW vyhlásilo hodně zvláštní svolávací akci. Řeší problémové airbagy u 20 let starých aut

Po celém světě se tato závada týká 502 333 aut, přičemž v Evropě má jít o 125 741 aut. Svolávací akce byla zveřejněna v lednu. Problém může být u těch, kteří auto koupili jako ojetinu a automobilka o nich nemá zprávy. V případě, že je to i váš případ, zkontrolujte si VIN vozu, dotčená auta jsou v rozmezí KMHDB51CAAU190528 a KMHDC8AE1BU109124. V případě, že si nejste jisti nebo naopak jste a už víte, že jde právě o váš vůz, navštivte jakýkoliv autorizovaný servis Hyundai. Přeprogramování jednotky bude zdarma a zabere jen několik desítek minut.