test-2021-hyundai_bayon- (3)

Hyundai chce nedostatek čipů vyřešit po svém. Bude si je vyrábět

Autor: Anina Russová - Zdroj: Reuters - Foto: Matěj Skalický - 15. 10. 2021


Koronavirová pandemie změnila životy prakticky nás všech. To, co jsme ještě před rokem či dvěma považovali za normální, dnes už neplatí. Odráží se to také na celosvětovém nedostatku čipů, který se výrazně podepsal na stavu automobilového průmyslu.

Přečtěte si také:  Celosvětový nedostatek polovodičů zavírá továrny. SEAT oznamuje omezení výroby až do poloviny příštího roku

Na nová auta se čeká i rok a zdražují, některé automobilky, jako třeba Škoda Auto, zastavují výrobu, jiné nedovolují objednávat některé modely. Právě to přivedlo značku Hyundai k myšlence, že by bylo dobré, aby byla na dodavatelích čipů méně závislá.

Takto se pro agenturu Reuters vyjádřil globální provozní ředitel značky José Muñoz. Agentuře konkrétně řekl: „Průmysl s čipy reaguje velmi rychle. Intel (jeden z výrobců polovodičů – pozn, redakce) v současné době investuje velké sumy peněz do rozšíření výrobní kapacity. Zároveň ale máme v plánu vyvinout vlastní čipy, čímž se na současné situaci staneme o něco méně závislými. Stojí to hodně času a investic, ale právě na tom teď pracujeme.“

Přečtěte si také:  Automobilový průmysl se bude potýkat s nedostatkem čipů až do konce roku

Ačkoliv i značky Hyundai během pandemie pozastavila výrobu v některých svých továrnách, patří k několika málo značkám, kterým se i v těchto časech celkem daří. Muñoz potvrdil, že nejhorší měsíce byly pro automobilku srpen a září, ale jedním dechem dodal, že i tak Hyundai plní své původní plány týkající se dodávek nových vozidel. V příštím roce pak má v plánu kompenzovat některé ze svých výrobních ztrát.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek