Hyundai během 24hodinovky otestuje model i30 2.0 Turbo

Autor: Tisková zpráva - 27. 5. 2016


Hyundai Motor nasadí tři vozy do čtyřiadvacetihodinovky na legendárním Nürburgringu. Automobilka chce závod využít k otestování vozů své sportovní divize označené písmenem N. Konkrétně půjde o dva vozy postavené na bázi sériových modelů i30 1.6 Turbo a Veloster a model i30 s nově vyvíjeným motorem 2.0 Turbo.

Model i30 1.6 Turbo bude chtít obhájit vítězství ve své kategorii z minulého roku, zatímco u dvoulitrové novinky půjde hlavně o testování technologií, které by se v budoucnu měly stát součástí sportovních modelů Hyundai s označením „N“.

„Závod na Nürburgringu nám poskytuje ideální testovací podmínky pro modely z divize N. Zkušenosti a inspirace získané z této extrémní zkoušky urychlí náš vývoj vysoce výkonných sportovních modelů,“ uvedl Albert Biermann, vedoucí vývoje a testování v Hyundai Motor.

Přibližně 40 % modelu i30 2.0 Turbo je úplně nových, vyvinutých speciálně pro tento model. Jde například o motor, převodovku a tlumiče.

Model, který se zúčastní závodu na Nürburgringu, byl stejně jako ostatní dva sportovní vozy zkonstruován a upraven ve studiu Schumann.

Během závodu otevře Hyundai pro příznivce Fan N Arénu na okruhu Brünnchen, kde bude na obří obrazovce živě vysílat celý závod. Fanoušci zde dostanou speciální židle, čepice a kupóny na kávu. Mohou se také zúčastnit tomboly, ve které je hlavní cena model i30 Turbo.

Na závodníky čeká během 24 hodin přibližně 150 kol na okruhu dlouhém 25.4 km, což představuje celkem 4 250 kilometrů extrémně vyčerpávající jízdy. Za volant modelu i30 2.0 T Hyundai nejdříve usedne testovací jezdec automobilky Bruno Beulen, kterého budou střídat jeho kolegové Michael Bohrer, Alexander Koppen a Rory Pentinnen.

spy-Hyundai-i30-Turbo-nurburgring

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru