Hysterická a agresivní reakce závodního jezdce motokár. Se svým otcem zmlátil soupeře

Autor: Anina Russová - Zdroj: Nine.com - Foto: Maks/YouTube - 7. 10. 2020


Italové jsou hodně horkokrevný národ, nicméně to, co předvedl mladý italský závodní jezdec motokár je opravdu za hranou úplně všeho. Navíc bylo jeho počínání zjevně vcelku promyšlené, nešlo o žádný náhlý zkrat. A aby toho nebylo málo, do boje za „spravedlnost“ se záhy přidal i jeho naštvaný otec.

Závody motokár možná někomu připadají jako nevinná dětská zábava, ale u některých jde o vstupní bránu do světa velkého motorsportu. Ostatně, i Michael Schumacher začínal právě na motokárách. Jde tedy o závody jako jakékoliv jiné, které jsou plné adrenalinu, soubojů a nevraživosti. To ukazují i záběry z víkendového finále italského motokárového šampionátu, který spadá pod taktovku FIA a který se jel na okruhu Lonato. Okruh vlastní muž, který měl mezi závodníky své želízko ohni, konkrétně 23letého syna jménem Luca Corberi. Ten se chtěl na domácí půdě předvést, což se mu jistě povedlo, jen asi jinak než čekal. Před pár dny ho znala jen hrstka fanoušků, dnes o něm mluví celý svět. Ale rozhodně ne v dobrém.

Během závodu se totiž Corberi střetl s jiným jezdcem, konkrétně s Paulem Ippolito. Zatímco ale Ippolito závod dokončil, Corberi nejen, že havaroval, ale nakonec byl jako strůjce toho střetu ze závodu diskvalifikován. A to ho rozčílilo k nepříčetnosti. Nejprve vzal kus své motokáry, vypadá to jako nárazník, a chladnokrevně si u trati počkal na ostatní jezdce. Když se k němu přiblížil jeho sok, nárazník po něm hodil. Jenomže trefil úplně jiného jezdce. Následně pak rozčílený neustále chodil kolem trati a nikdo ho nemohl uklidnit.

Když ostatní dojeli do cíle, počkal si tam na o hlavu menšího Ippolita a nesmyslně jej zezadu napadl. Mlátil ho pěstmi a chvílemi do něj i zuřivě kopal. Nejhorší na tom je, že se k němu přidal i jeho otec. Nakonec z toho byla neskutečná italská vřava. Nikomu se sice nic nestalo, ale je otázkou času než by tenhle chlapec vzteky na trati někoho přizabil.

Trest pro jezdce či jeho otce zatím nebyl zveřejněn. Nicméně i velké hvězdy motoristického sportu volají po doživotním zákazu jakýchkoliv závodů či jejich pořádání. To přesně požaduje třeba Jenson Button, který otce a syna nazval idioty. A my si upřímně myslíme, že lepší označení pro ty dva asi neexistuje. Samotný Corberi ale nakonec vyvodil důsledky sám. Na sociálních sítích se omluvil a slíbil, že už se nikdy nezúčastní žádného závodu v rámci motoristického sportu. Na twitteru o tom informoval web F1sport.cz.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru