Hummer se vrací. Bude silný, velký a elektrický

Autor: Anina Russová -   5. 2. 2020


Co se vám vybaví, když se řekne Hummer? Síla, mamutí rozměry, vojsko a Arnold Schwarzenegger? Právě Arnie už před několika lety nejspíš nechtěně naznačil, jak to s touto americkou značkou bude v budoucnosti.

Značku Hummer vlastní koncern GM, který se rozhodl, že je na čase přiblížit se aktuální době. A ta velí jediné – elektromobilitu. Neprozradil zatím ovšem mnoho toho, jak to chce udělat. V rámci letošního Super Bowlu jen představil sadu reklamních spotů, které naznačují, na co se můžeme těšit. Kromě faktu, že novinka bude čistokrevný elektromobil, víme také to, že by mělo jít o stylový pick-up.

Arnold Schwarzenegger má další elektromobil, tentokrát Hummer H1

Design zatím odhalen nebyl, ale výrobce prozradil, že hotového auta bychom se měli dočkat během příštího roku, což znamená, že podobu auta začne jistě brzy pomalu odhalovat.

Reklamní spoty dále prozradily, že výkon auta bude 1000 koní, točivý moment 1300 Nm a z klidu na 100 km/h zvládne zrychlit jen za tři sekundy, což je čas obvykle připisovaný spíše supersportům.

Podle výrobce má nový Hummer být tichou revolucí. Jak moc to ale bude pravda, je zatím otázkou. Ještě dodáme, že basketbalovou hvězdou, která v některých spotech figuruje není nikdo jiný než LeBron James, velký fanoušek značky Hummer. 

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek