Huawei_Seres_SF5- (1)

Čínský technologický gigant Huawei začíná ve svých prodejnách v Číně prodávat nový automobil SERES SF5. Plug-in hybridní SUV kupé nabídne podle výrobce čistě elektrický dojezd až 180 kilometrů.

Společnost Huawei na 19. mezinárodní výstavě automobilového průmyslu v Šanghaji oznámila, že čínská automobilová společnost SERES uvedla na trh nový plug-in hybrid SERES SF5, který bude k dispozici ve vlajkových obchodech společnosti Huawei po celé Číně. Huawei tak poprvé vítá partnera ve svém ekosystému „1+8+N“.

„Toto oznámení je průlomem jak pro odvětví spotřební elektroniky, tak pro průmysl nových energetických vozidel,“ uvedl Richard Yu, výkonný a generální ředitel Huawei Consumer Business Group. „V budoucnu budeme poskytovat kromě chytrých automobilových řešení také možnost prodávat tato vozidla prostřednictvím naší maloobchodní sítě po celé Číně.“

Plug-in hybrid, ale na spalovací motor nejezdí

Huawei společně s výrobcem SERES představují nový systém plug-in hybridního pohonného ústrojí, nazvaného jako Huawei DriveONE Three-in-One Electric Drive. Model SF5 tak dokáže v čistě elektrickém režimu na plně nabité baterie dojet až 180 kilometrů.V jeho útrobách je ale i 1,5litrový čtyřválcový spalovací motor, který slouží jako generátor a pouze dobíjí baterie, auto se na něj nemůže samo pohybovat. S jeho využitím se celkový dojezd vyšplhá až k 1000 km. Tisková zpráva hovoří o výkonu 543 koní a točivém momentu 820 Nm, díky čemuž má auto zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. 

Přečtěte si také:  Opel Astra Sports Tourer se představuje. Může mít až 225 koní a velký kufr je samozřejmostí

Automobil stojí na hliníkovém podvozku, přední zavěšení kombinuje dvojitá příčná ramena a zadní nápravu tvoří lichoběžníkové víceprvkové zavěšení. Huawei v tiskové zprávě tvrdí, že „díky tomu je nový SF5 výkonným monstrem, které přináší bleskové zrychlení a zároveň poskytuje stabilnější ovládání náklonu a vynikající tlumení nárazů“, otázkou ale je, co přesně si pod tím představit.

Huawei_Seres_SF5-2

Ovládejte z auta i svůj domov

Řešení HUAWEI HiCar umožňují uživatelům bezproblémové přepínání mezi aplikacemi mobilních telefonů na centrálním ovládacím panelu vozidla a umožňují přístup k navigaci, hudbě a dalším funkcím. Toto prvotřídní kupé poskytuje zcela nové uživatelské zážitky: v přehrávání hudby z vašeho telefonu můžete bez problémů pokračovat, i když nasednete do auta. SF5 také poskytuje interaktivní hlasové ovládání, které umožňuje uživatelům soustředit se čistě na řízení. HUAWEI HiCar může rovněž připojit vůz k jiným chytrým zařízením, takže uživatelé mohou z auta zapnout domácí klimatizaci a další připojená zařízení.

Trojrozměrný prostorový audiosystém vozidla se skládá z 11 zvukových jednotek vyladěných techniky a akustickými odborníky z HUAWEI SOUND. Spolu s dokonalým NVH řešením vozidla (ticho na úrovni knihovny – 38 dB) poskytuje audiosystém autentickou a pohlcující kvalitu zvuku jako v opeře.

Huawei_Seres_SF5-3

Nový SERES SF5 má záchranný dobíjecí režim vehicle-to-vehicle (V2V), který může poskytnout nouzovou energii izolovaným vozidlům mimo dosah civilizace. Poskytuje také režim napájení typu vehicle-to-load (V2L), který podporuje indukční vařiče, stereofonní zařízení a další vybavení, díky čemuž mohou uživatelé při zastávce například grilovat.

Přečtěte si také:  Na piráty silnic budou v Polsku dávat pozor plug-in hybridní kombíky Škoda Octavia iV

Díky automatické asistenci na úrovni L2+, podpoře v dopravní zácpě, adaptivnímu tempomatu v plné rychlosti a dalším funkcím se nemusí uživatelé obávat častých kolon.

Huawei_Seres_SF5-4

Přední řada je navíc vybavena sportovními a sofistikovanými sedadly s ventilačními, vyhřívacími a masážními funkcemi a díky chytrému uvítacímu režimu je každé nastupování a vystupování z vozu pohodlnější a příjemnější.

V prodeji v obchodech Huawei od 21. dubna

Nový SERES SF5 je v Číně k dispozici za 216 800 čínských jüanů (716 958 Kč) pro 2WD, respektive s pohonem všech kol 4WD za 246 800 čínských jüanů (816 168 Kč). Dodává se ve čtyřech barevných provedeních – Deep Ocean Blue, Charcoal Black, Pearl White a Titanium Silver Grey – spolu s interiérem v provedeních Midnight Black, Garnet Red a Ivory White.

Přidat komentář