Repliky a kopie klasických automobilů jsou velmi oblibené. Mluvíme ale samozřejmě o těch profesionálních, nikoliv těch garážových… (Ne)jedna podobná stavba vzniká i v České republice. Kousek od Plzně vzniká ve společnosti ATOM car Engineering například Hotrod Speedster, což je stavba inspirovaná legendárním Porsche 356 Speedster.

Nejde ale o repliku jako takovou, ale spíše o auto, které se tvary tohoto legendárního Porsche nechalo inspirovat – podobně jako třeba v případě PGO Speedster II.

Protože jde o auto, které se nevyrábí sériově, můžete si ho naspecifikovat přímo podle sebe. Chcete strohý retro interiér? A nebo naopak luxusní modernu s doplňky ze zlata nebo hadí kůže? Není problém. Karoserie může být z laminátu, karbonu a nebo kevlaru. Stejně tak její lak nabízí nesčetné množství možností.

Zajímavostí je motor. Ten vám totiž naladí přesně podle vašich představ. Může to být beránek na běžné užívání a nebo naopak ďábel pro účely závodění. O pohon se stará čtyřválcový vzduchem chlazený přeplňovaný boxer s přímým vstřikováním paliva. Výrobce slibuje, že výkon se může pohybovat od 60 až do 500 koní, podle toho, jaký bude požadavek zákazníka. O přenos síly na silnici se budou starat kola zadní nápravy skrze čtyřstupňovou manuální převodovku. Pro potřeby zbytku auta se také speciálně ladí i podvozek (tuhost i výška), tak aby šlo o skvěle fungující celek. Hmotnost se odhaduje (podle výbavy) přibližně kolem 700 kg.

Vzhledem k tomu, že jde o ruční práci s minimem elektroniky, je údržba a oprava vozu jednodušší než u moderních supersportovních automobilů. Cena je vždy podle konkrétních požadavků a konkrétní výbavy. Pokud byste se rozhodli pro objednávku, počítejte s tím, že od podpisu smlouvy uplyne přibližně půl roku až rok do doby, než se ve svém novém autě svezete. Dostanete ho ale s českým technickým průkazem a českými registračními značkami. Vůz má v České republice homologaci a smí se s ním běžně jezdit po silnici.