Na letošní rok legendárního závodu do vrchu Pikes Peak se chystají vážně zajímavé kousky. Přestože hybridní supersporty Honda NSX na první pohled tolik parády – na rozdíl od některých jiných závodních aut – neudělají, jedná se také o hodně zajímavé vozy. Honda se na legendární vrchol chystá poslat hned trojici těchto supersportovních hybridů.

Honda NSX Pikes Peak 5

Letošní závod do vrchu Pikes Peak se pojede už tento měsíc, od 24. června se konají technické přejímky, prezentace a přípravy na start. Na ostro všechno vypukne 26.6. Každý z trojice speciálů vychází ze sériového provedení, mezi sebou se však poměrně zásadně liší. První NSX se klasifikovalo do kategorie Time Attack 2. Jedná se o zcela sériové vozidlo, které však bylo nutno doplnit povinnou bezpečnostní výbavou, jako je například ochranný rám. Jinak se jedná o naprosto sériový produkční vůz, který byl obut do vhodnějších pneumatik.

Druhý kousek je však o něco zajímavější. Bude startovat v kategorii Time Attack 1 a dostane pořádnou porci modifikací. Zejména se bude jednat o upravený motor, dostane závodní výfuk a pořádnou redukci hmotnosti. Automobilka vyházela ze speciálu vše, co není nutně třeba. Zůstal ale elektronicky řízený pohon všech kol, cela hybridní soustava spolu s devítistupňovým automatem, avšak komfortní prvky výbavy letěly z okna. Bohužel Honda zatím neoznámila poměr výkonu a váhy, na přesná čísla si budeme muset počkat.

Třetí speciál je zase zajímavý především technických řešením. Opět vychází z modelu NSX, nicméně na spalovací motor zapomeňte. Tenhle bude mít celkem čtyři elektromotory a výsledný výkon bude až třikrát vyšší než jakým disponoval loňský elektrický speciál CR-Z AWD. S tímto vozem Honda vyhrála třídu elektromobilů. Podaří se to letos znovu?