Honda CR-V Hybrid

Hybridní Honda CR-V byla představena. Pohání ji 2,0litrový benzínový motore i-VTEC spojený s elektrickým motorem a lithium-iontovým akumulátorem. Celkový maximální výkon pohonné soustavy je 135 kW/184 koní a točivý moment 315 Nm. Tento model už zná své české ceny.

Honda CR-V Hybrid nabízí úsporný provoz v reálných podmínkách, systém i-MMD za tímto účelem pracuje v jednom ze tří režimů automaticky vybíraných tak, aby optimalizovaly hospodárnost jízdy a výkon podle aktuálních podmínek. Při pohonu motorem vůz pohání zážehový motor s objemem dvou litrů, jde například o jízdu stálou vysokou rychlostí. Při hybridním pohonu pracuje zároveň zážehový motor a elektromotor, například při zrychlování. V elektrickém režimu (EV) pak vůz běží 100% na tichý elektrický pohon. Ten bývá obvykle využíván při rozjezdu nebo během jízdy ustálenou nízkou rychlostí.

Systém i-MMD je velmi praktický. Elektřinu si vytváří sám, nikdy proto nebudete muset své CR-V připojovat do elektrické sítě. Vůz se sám dobíjí přímým přenosem výkonu ze zážehového motoru a rekuperací brzdné energie, která u běžných vozů zůstává nevyužita. Dojezd pouze na elektřinu bude však jen pár jednotek kilometrů. Výhodou také je, že budete moci parkovat v Praze na modrých a fialových zónách zdarma, respektive za roční registrační poplatek 100 Kč.

Příchod tohoto modelu na český trh je naplánovaný na únor 2019. Dealeři Honda v Čechách již začínají přijímat objednávky. Základní ceny jednotlivých verzí v České republice uvádíme v tabulce níže.

Honda CR-V Hybrid 2019

2WD

4WD

COMFORT

769 900 CZK

ELEGANCE

849 900 CZK

899 900 CZK

LIFESTYLE

929 900 CZK

979 900 CZK

EXECUTIVE

1 069 900 CZK