Každé nové auto musí povinně projít náročnými nárazovými testy. A je jedno, jestli je to nové malé levné auto a nebo superdrahy a exkluzivní supersport.

A právě exkluzivní supersport bude k vidění v přiloženém videu. Nárazovým testováním v něm totiž projde karbonový supersport Koenigsegg Regera. Ano, i supersporty musejí být nejprve zničeny, aby mohly být doručeny těm několika málo vybraným zákazníkům. Ještě dodáme, že Koenigsegg Regera těmto testy prošel přímo v továrně automobilky, nikoliv v laboratořích Euro NCAP.

Je velmi zvláštní sledovat, kterak se hypersport v hodnotě několika desítek milionů eur řítí proti zdi. A ještě zvláštnější je, sledovat, kterak se jeho kevlar-karbonový monokok bortí na kusy.

Ještě větší úlet ale přijde ve chvíli, kdy do auta začnou zaměstnanci továrny doslova mlátit kladivem. To, aby zjistili odolnost karoserie. A zjistí, že odolná je opravdu dost. A nejen ona, ale také celé auto. I při velmi drsném nárazu se ukáže, že veškerou energii pohltí deformační zóny a kabina tak zůstane takřka neporušena.