Pokud jste si mysleli, že profesionální řidiči, tedy ti, kteří za volantem tráví více času než kdekoliv jinde, musejí být speciálně proškoleni a řízení je živí, jsou o něco lepší než my, běžní šoféři, pak jste byli na velkém omylu. Pokud tomu nevěříte, dáme vám dva důkazy. V obou případech hrají hlavní roli řidiči nákladních aut, přičemž jeden z nich zvládl před tím, než usedl za volant vypít všechny zásoby alkoholu, a druhý se asi zapomněl připoutat, takže při nehodě hlavou rozbil čelní okno. Oba případy se staly v jihomoravském kraji.

Řidič náklaďáku se na dálnici otáčel přes protisměr. Skončil ve vězení

Policistům nadával a chtěl se prát

Špatný den měl 38letý řidič náklaďáku, který sedl za volant v notně společensky unaveném stavu. V areálu jedné z brněnských firem – vzhledem k té společenské únavě – dokonce na několikrát sešrotoval zábradlí a dokonce i betonovou stěnu. To už ale byli policisté na místě. Jen, co ho zastavili a on promluvil, bylo jasné, že domluva s ním nebude jednoduchá.

A také, že nebyla. Řidič začal na policisty okamžitě nadávat a navíc měl při vystoupení co dělat, aby z kabiny nevystoupil hlavou napřed. Když mu policisté dali dýchnout, ani se nakonec moc nedivili. Přístroj ukázal 2,5 promile alkoholu v dechu. Na otázku kolik toho vypil, odvětil, že policistům do toho ti nic není a chtěl z místa odejít.

To však už bylo moc, policisté proto museli použít donucovací prostředky a nasadit mu pouta. Ani s nimi se však muž neuklidnil a snažil se policisty napadat. Skončil tak v policejní cele, kde si počká na vystřízlivění, po kterém se bude řešit i jeho nezodpovědná jízda.

Rozbil si hlavu o okno

Druhý případ je z Hodonína, kde si fyzikální zákony v praxi zopakoval řidič jiného nákladního auta. Vjel s ním totiž pod viadukt, ale Přitom zapomněl na to, že má vysunuté hydraulické rameno sloužící k natahování kontejnerů na podvozek auta. Tímto zvednutým ramenem narazil do mostní konstrukce a vozidlo zůstalo pod mostem uvězněno.

Protože ale nejel připoutaný, zjistil, že zákon akce a reakce opravdu funguje. Hlavou narazil do čelního skla, takže musel být odvezen na ošetření do nemocnice. Nakonec může být rád, že to přežil. Dle fotky od policistů to asi nebyla úplně malá rána.