Pro ty z vás, kteří  třeba netušíte, jak velký rozsah má značka Volvo, pak vězte, že kromě aut vyrábí také autobusy, tahače, nákladní vozidla, stavební stroje, a pohonné systémy pro letectví a námořní dopravu. Je toho poměrně hodně, ale co si budeme povídat, nás všechny stejně zajímá především automobilová část Volva.

Sama automobilka na svůj oficiální youtube kanál vypustila sedmi minutové video, které velice pěkně zachycuje její historii. Uvidíte tak nejen její prvopočátky datující se už do roku 1927, ale i současnost, která, ač už patří čínskému majiteli, si stále drží severský styl. A ten má už od svého zařátku jasný cíl: stavět bezpečná auta pro lidi.

Volvo je svou posedlostí pro bezpečnost na silnicích známé, ale málokdo ví, že zatím stojí tragédie, která se přímo dotkla jednoho ze zakladatelů automobilky. Assar Gabrielsson, ředitel tehdy nově vzniklého Volva, přišel o svou manželku právě během automobilové nehody. Proto se se svým kolegou, technickým manažerem Volva Gustavem Larsonem rozhodli, že jejich prioritou bude právě bezpečnost, aby se případné následky nehod co možná nejvíce eliminovaly.

Podívejte se na povedené historické kousky jako je model PV444, P1800 nebo první šestiválcové osobní Volvo s označením PV650 z roku 1929. Nechybí ale ani nejnovější Volvo XC90 nebo V60 a my tak můžeme srovnat, jak moc se vývoj automobilů řítí kupředu.