Hennessey je americkou tuningovou společností, ovšem během posledních několika let se rozhodl fušovat do světa výroby aut. V roce 2014 oznámil, že plánuje hypersport, jaký nemá obdoby. V roce 2017 uvedl první skici a v těchto dnech konečně ukázal, že všechny ty plány a velké sliby nebyly marné. Na trh uvedl hypersport Venom F5. A rozhodně s ním zaujal celý svět.

Přečtěte si také:  A pak, že to nejde! Ford F-150 upravený od Hennessey zvládne pálit gumy na požádání

Důvodů je hned několik. Prvním jsou tvary auta. Jsou odvážné, extrémně ostré a rozhodně se nedrží při zemi. Navazují na původně ukázanou studii, vlastně se od ní ani moc neliší. Na to, jak je exteriér auta opravdu extrémní, interiér je zase naopak vcelku strohý. Prim u něj hraje přísná funkčnost.

Automobilka, ano, Hennessey dnes už můžeme označit za automobilku, je ale nejvíce pyšná na techniku auta. A není se co divit. Vždyť o pohon se stará osmiválec o objemu 6,6 litru, který je osazen dvojicí turbodmychadel. Motor není od nikoho převzatý, jde o vlastní konstrukci výrobce, který se nicméně nechal inspirovat osmiválci od GM. Mimochodem, hmotnost motoru je jen 289 kilogramů a celé auto váží jen 1360 kilogramů.

Výkon motoru je dechberoucích 1817 koní a točivý moment 1617 Nm. Všechna tato neuvěřitelná síla je přes sedmistupňový semiautomat přenášena jen na zadní kola. Vůbec si neumíme představit, jak taková síla vlastně funguje. Víme ale, že zrychlení z klidu na 100 km/h auto Venom F5 zvládne za 2,6 sekundy a na 200 za 4,7 sekundy. Neuvěřitelný fofr! Ovšem 200 km/h je jen začátek, tahle bestie zvládne i dvojnásobek a podle majitele firmy rozhodně překoná i 500 km/h.

Přečtěte si také:  Hennessey Goliath je šestikolové a až 800koňové monstrum

Cena auta zatím nebyla zveřejněna a je otázkou, zda vůbec někdy bude. Víme ale, že Hennessey Venom F5 bude vyráběn během příštího roku. Vznikne jen 24 kusů a něco nám říká, že od odhalení vozu a jeho technických specifik, už několik budoucích majitelů jistě dává dohromady finance na zálohu.