Jak by možná tvrdil Jeremy Clarkson, výkonu není nikdy dost. Myslí si to i v G-Power, protože představili úpravu BMW M2 Competition. Výsledkem je opravdová bestie, která má větší výkon než současné BMW M4 Competition.

Včera jsme vám ukázali upravené BMW M2 Competition od Manhart Performance, které mělo „jen“ 518 koní, ale G-Power šel ještě dál. Z malého ostrého kupé dostal dokonce 404 kW/550 koní! To je oproti sériovému autu nárůst o působivých 140 koní! Točivý moment mají obě úpravy stejný, a to 700 Nm.

Přečtěte si také:  Suzuki Vitara Style je limitovaná verze oblíbeného SUV. Poznáte ji na první pohled

Díky tomuto vylepšení dokáže GM2 Limited Edition, jak se tato upravená em dvojka jmenuje, sprintovat z místa na stovku za pouhých 3.7 sekundy a díky odstraněnému omezovači rychlosti se v rozletu zastaví až na 300 km/h.

G-Power upravil motor nejen softwarově, ale samozřejmě také výměnou některých dílů. Nové je kompletní vedení vzduchu od sání až k turbodmychadlům, větší a propustnější je vzduchový filtr, vyměněna byla také aretace centrálního šroubu náboje kliky i kompletní výfukové potrubí. To je nyní zakončeno čtveřicí 90mm karbonových koncovek.

Aby bylo jasné, s čím máte tu čest hned na první pohled, přidal úpravce také nápisy “GM2 Limited Edition”. Přečíst si je můžete na kapotě, na dveřích i na kufru. Zákazníci si mohou také objednat jiná kola, přičemž v nabídce má G-Power kola vlastní – buď Hurricane RS nebo Hurricane RR. V obou případech jde o lehké, přitom pevné kované disky.

Přečtěte si také:  To netrvalo dlouho. První BMW M3 Competition to má za sebou

Pár decentních změn je i v interiéru, kde je LEDkami a displejem osazený karbonový volant, speciální koberečky, ale hlavně plaketka s pořadovým číslem toho kterého auta. Upraveno totiž bude pouhých 25 kusů tohoto kitu, přičemž jeho cena je 11 900 euro (v přepočtu cca 308 tisíc korun). Pokud byste si ho chtěli nechat namontovat přímo v G-Power, přičtěte k tomu dalších 952 euro (necelých 25 tisíc korun).

Přidat komentář