Myslel jsem si, že z kostiček LEGO mě (po několika článcích, které jsme vám už ukázali) nemůže překvapit už asi nic. Jak jsem se ale pletl…

Na youtube jsem objevil video, které mi vyrazilo dech! Má více než 7 minut, ale celou dobu jsem seděl s otevřenou pusou a zíral, co všechno je možné udělat! Na první pohled si možná řeknete, že ten výtvor není žádný zázrak, ale jak moc se pletete uvidíte hned vzápětí.

Ze 3 500 kostiček stavebnice LEGO postavil jeden španěl s přezdívkou Sheepo FUNKČNÍ model Porsche 911 (typové řady 997) Turbo ve verzi Cabriolet s převodovkou PDK. Celé to označení rozhodně není zbytečně, protože kromě absence turbodmychadla na autě vše (stahovací střechu, automatickou převodovku i tvary řady 997) najdete a všechno opravdu funguje!

Vše je pouze z kostiček LEGO a je to vlastní práce. Vše si vymyslel, sestavil, ale i zapojil Sheepo sám. V modelu je 8 funkčních motorů, které ovládájí vše. Stáhnout se dá střecha, dá se otáčet koly (o 2,6 otáček stejně jako v opravdové 911), na dálkové ovládání zatáhnout ruční brzdu, vysunout a zasunout spoiler na zádi a podobně. Do detailů je propracováno vše!

Auto se rozjede a může měnit rychlostní stupně, dokonce i pedál plynu není jen vypnuto a zapnuto, ale má proměnlivou intenzitu a brzdy brzdí destičkami o kotouč.

Vychytané jsou ale i ostatní detaily. Startování auta je páčkou z interiéru, stejně jako odjištění kapoty motoru. Ani dveře neotevřete jen tak. Musíte vzít za kliku.

LEGO Porsche je postaveno v měřítku 1:7,5 oproti originálu a jeho rozměry jsou 59 cm na délku, 25 cm na šířku a 18 cm na výšku (asi se zataženou střechou 🙂 ). Není to ani úplně lehká stavba. Na váze se ukázala hmotnost 3,65 kilogramu. Do detailů je domyšlen i poměr hmotnosti na přední (40%) i na zadní (60%) nápravu a podobně. Nic nebylo ponecháno náhodě!

Pohodlně se usaďte, uvařte si kávu a video si pusťte. Garantuju vám, že vám oči vypadnou z důlků!

-PS-

Comments are closed.