DS_7_Crossback_Elysee-Emmanuel_Macron- (6)

Francouzský prezident bude jezdit prodlouženým plug-in hybridem DS 7 Crossback Élysée

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: DS Automobiles - Tisková zpráva - 11. 11. 2021


Od vyhlášení 5. republiky používalo ve Francii vozy DS a SM, poté DS 5 a DS 7 Crossback již sedm prezidentů. Emmanuel Macron se při své inauguraci v roce 2017 projel po Champs-Élysées ve voze DS 7 Crossback Présidentiel. DS 7 Crossback Élysée je v této nové verzi vybaven plug-in hybridním motorem E-Tense o výkonu 300 koní, inteligentním pohonem všech kol a získal inkoustově modrý odstín Blue Encre.

Pro splnění požadavků francouzského prezidenta byl vůz DS 7 Crossback Élysée prodloužen o 20 cm za středový sloupek a lze v něm tedy pohodlně pracovat. Prostor pro nohy se zvětšil na 54,50 cm.

Přečtěte si také:  Test DS 7 Crossback E-Tense 4x4 Grand Chic (2020)

Zadní lavici nahradila dvě komfortní samostatná sedadla. Černá kůže v odstínu Basalte je zdobena motivem hodinového pásku Bracelet, který je pro značku DS typický, a obě sedadla odděluje loketní opěrka. Střecha je zevnitř potažená semišovým materiálem Alcantara. Uspořádání tohoto pracovního prostředí doplňují bezdrátové a USB nabíječky a otevřený středový držák dokumentů.

DS 7 Crossback Élysée je opatřen modročervenými blikajícími světly na přídi, odnímatelnými držáky vlaječek, znaky „RF“ (Francouzská republika) na předních dveřích a trikolorami na přídi a zavazadlovém prostoru. Vůz má specifická 20palcová kola a anténu pro speciální prezidentský telekomunikační systém. Celková délka dosahuje 479 cm, přičemž rozvor se prodloužil o 20 cm na 294 cm. Šířka zůstává stejná, 191 cm, stejně jako výška, která činí 162 cm.

Přečtěte si také:  Prezident Miloš Zeman jezdí novou generací Škody Superb

DS 7 Crossback Élysée se poprvé objeví během vzpomínkových akcí připomínajících příměří z 11. listopadu 1918 a poté se zařadí do vozového parku kanceláře prezidenta Francouzské republiky.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek