alpine_a110

Francouzská policie objednala 26 modelů Alpine A110. Budou hlídat tamní dálnice

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - 23. 10. 2021


Francouzští policisté jezdí ve francouzských autech. Nejnovějším přírůstkem bude sportovní kupé Alpine A110. S objednávkou nových aut se pochlubila přímo tamější policie na twitteru.

Francouzští četníci objednali 26 kusů modelu Alpine A110 Pure, tedy verzi v základní výbavě. Objednávka byla provedena v rámci modernizace tamějšího policejního fleetu u Brigades Rapides d’Intervention (BRI), což je oddělení, které už od šedesátých let minulého století dohlíží na francouzskou silniční a dálniční síť. Nová kupé by mohla nahradit starší modely Renault Mégane R.S., které tu slouží už od roku 2011.

Přečtěte si také:  I žák autoškoly může dostat pokutu. Hodně záleží na tom, jestli je v autoškole poprvé

Alpine A110 Pure pohání přeplňovaný čtyřválcový motor 1,8 litru s výkonem „jen“ 185 kW/252 koní a točivým momentem 320 Nm. Díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy a maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Auto váží jen něco přes tunu, takže bude mít velkou výhodu v zatáčkách. Pokud by policie sáhla po výkonnějším Alpine A110S, dostala by o dalších více než 40 koní víc.

Nepůjde samozřejmě o sériové auto, dostane totiž potřebné policejní polepy i výbavu. Na karoserii budou klasické žluté polepy na kapotě, na boku budou šedé pruhy s nápisy Gendarmerie a na střechu budou namontovány majáky se sirénou. O doplňky by se měla postarat společnost Durisotti.

Přečtěte si také:  "Levoproudaři" porušují zákon. Policie nám poradila, jak na ně: Problikněte je dálkovými světlomety

Mimochodem není to poprvé, kdy francouzská policie bude používat vozy Alpine. Už v 60. letech minulého století využívali četníci původní sportovní kupé Alpine A110 – viz foto níže – a v sedmdesátých letech pak modernější Alpine A310 V6. To bylo mimochodem v době, kdy ve Francii na dálnici začaly teprve platit rychlostní limity.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek