Ford vystavuje na autosalonu Auto China 2012 v Pekingu čtyři modely SUV i nový Focus

Autor: Pavel Srp - 23. 4. 2012


Ford Motor Company dnes představuje na veletrhu Auto China 2012 v Pekingu čtyři nové produkty, a naplňuje tak svůj dřívější příslib uvést na čínský trh do roku 2015 nejméně 15 nových modelů.

V centru pozornosti na stánku společnosti Ford stojí tři nové automobily pro volnočasové aktivity, EcoSport, Kuga a Explorer. Ford již dnes nabízí čínským zájemcům o vůz kategorie SUV model Edge, který je v Číně velmi populární. Svými pekingskými premiérami dává Ford najevo záměr stát se lídrem kategorie SUV na dynamickém čínském trhu.

„Usilovně pracujeme na tom, abychom upoutali zájem čínských motoristů těmito novými a pozoruhodnými vozy Ford, které jsou nabité úspornými a inteligentními technologiemi,“ řekl Joe Hinrichs, prezident organizační složky Ford Asia Pacific and Africa. „O našem zaměření na Čínu svědčí otevření supermoderního výrobního závodu v Čchung-čchingu i pokračující rozšiřování naší nabídky ve všech třídách, o které jeví čínští zákazníci zájem. Jsme odhodláni předvést letos v Číně, která je nejzajímavějším automobilovým trhem na světě, dramatický růst.“

Ford na svém stánku představuje rovněž pětidveřový Ford Focus ST, první globální sportovní model značky Ford uváděný na čínský trh. Focus ST staví na tradici evropských sportovních modelů a dává čínským zákazníkům příležitost poznat typické přednosti vozů Ford ST: strhující dynamiku, harmonickou vyváženost, skvělou ovladatelnost a sportovní design. Díky inovativní technice je Focus ST také velmi hospodárný.

Vedle čtyř naprostých novinek věnoval Ford na své expozici v Pekingu hodně prostoru rovněž modelu Focus. Nová generace tohoto modelu, uváděná právě teď na čínský trh, nabízí neodolatelný zážitek z jízdy a je nabitá novými důmyslnými technologiemi. Již v květnu zahájí Ford sériovou výrobu nového Focusu pro čínský trh v  supermoderní továrně v Čchung-čchingu, do níž společnost investovala 500 milionů USD (v přepočtu asi 9,5 mld. Kč).

Nový Focus přináší řadu technických inovací včetně oceňovaného komunikačního systému SYNC, který nyní podporuje i mandarínštinu.

Ford EcoSport a další tři modely SUV

Středobodem pekingské expozice Fordu jsou čtyři modely z kategorie volnočasových automobilů (sport-utility vehicles, SUV). Kuga, EcoSport, Edge i Explorer oslovují čínské zákazníky svojí všestranností a praktičností ve velkoměstském provozu.

Zcela nový Ford EcoSport, nejnovější globální produkt strategie One Ford, rozšiřuje záběr značky Ford na nejrychleji rostoucích automobilových trzích světa. Promyšlené malé SUV s podmanivými jízdními vlastnostmi je dokonalým společníkem každého městského dobrodruha. Disponuje mnoha moderními technologiemi (včetně hlasového ovládání), působivou dynamikou a také nízkou spotřebou motoru EcoBoost. Samozřejmostí je dostatek prostoru pro cestující i jejich zavazadla. Ford EcoSport se bude vyrábět v Čchung-čchingu.

Zcela nový Ford Kuga se pyšní nejmodernějšími automobilovými technologiemi jako bezdotykové ovládání výklopné zádi, SYNC s MyFord Touch, asistent pro jízdu v pruzích, aktivní parkovací asistent nebo systém hlídání mrtvých úhlů. Díky tomu je Ford Kuga bezpečným, pohodlným a všestranným vozem pro celou rodinu. Vyspělý software Kugy se senzory rozmístěnými na 25 různých místech dokáže analyzovat aktuální jízdní podmínky a přizpůsobit se jim.

Ford Explorer je typické SUV značky Ford s nezdolnou silou, velkorysým vnitřním prostorem a  pečlivým dílenským zpracováním. Tento úsporný a snadno ovladatelný automobil se vyznačuje luxusním interiérem a vyspělou technikou včetně systému Terrain Management. Jako první na světě nabízí nafukovací bezpečnostní pásy ve druhé řadě sedadel a disponuje také řadou dalších moderních bezpečnostních technologií, od stropních airbagů přes systém hlídání mrtvých úhlů až po automatickou aktivaci brzdové soustavy v případě hrozící nehody.

Ford Edge, všestranný crossover s dynamickými jízdními vlastnostmi na silnicích i v terénu, bohatou výbavou a hospodárnými motory, je čínským zákazníkům k dispozici již dnes.

Technologie, které jdou dál

Ford na Auto China 2012 zdůrazňuje svoji pozici technologického lídra také představením nového motoru 1.0 EcoBoost, který evropští zákazníci modrého oválu již znají. První tříválec značky Ford přináší celou řadu technických inovací. Díky přeplňování a přímému vstřikování poskytuje výkon a dynamiku zážehového čtyřválce o objemu 1,6 l, ale při mnohem nižší spotřebě i emisích.

Nový motor se bude pro tamní trh vyrábět přímo v Číně. Ford nabízí čínským zákazníkům také agregáty EcoBoost ve variantách se zdvihovým objemem 1,6 a 2,0 l.

[nggallery id=714]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru