Americká historie se sice s tou naší nedá vůbec srovnávat, ale i v tom krátkém čase se ve státech dají najít poměrně důležité historické milníky. Mezi ty jistě patří slavná gangsterská dvojice Bonnie Park a Clyde Barrow, známější spíše pod kratším a jednodušším souslovím Bonnie a Clyde. Tahle dvojka, která podle některých legend vznikla vlastně z toho, že se Bonnie nudila a Clyde ji chtěl samou láskou nějak zabavit, se do historie zapsala neskutečným počtem vykradených bank a také tím, že až neuvěřitelně dlouho unikala spravedlnosti.

23. května roku 1934 je však spravedlnost dostihla, a to v jejich Fordu V8. A právě o ten tu dnes jde. Originální vůz z opravdu brutální přestřelky, při níž byla tahle dvojice zabita, je vystaven v komplexu Whiskey Pete´s Resort and Casino ležícího asi 40 kilometrů jižně od Las Vegas. Návštěvnící si tak mohou detailně prohlédnou auto, které je poznamenáno více než 130 kulkami. K vidění ale bude třeba také tričko Clyda, které měl to ráno na sobě, a několik dalších předmětů patřící této dvojici.

To, co je ale nejzajímavější, je právě již zmíněný Ford. V něm dvojice opravdu dlouho unikala policii snad všech amerických okresů a států. Během své cesty se jim z vozu podařilo zabít 9 policistů a dokonce také několik nevinných civilistů. Pro Ford to v té době nebyla nejlepší reklama, ale i přesto (nebo právě proto?) byl tento model, který také nesl jednoduché označení 18, ve své době velice oblíbený. Byl levný a V8 pod kapotou disponovala výkonem 65 koní. Vyráběl se pouze mezi lety 1932 – 1934 a i přesto si ho oblíbila bohatá americká mládež.

Pokud plánujete v létě dovolenou u Las Vegas, určitě si tenhle kousek americké historie nenechte ujít. Vstupné se neplatí žádné a vidět na vlastní oči Ford, u kterého se statečně bránila nejznámější partnerská zločinecká dvojice, za to určitě stojí. A jen tak mimochodem. Po pitvě obou těl bylo konstatováno, že oba měli v těle více než 50 ran. Přestřelka byla prý tak velká, že několik zasahujících policistů dočasně ohluchlo. Jen se podívejte na autentické záběry z místa činu. I po těch letech vám to vezme dech.

Přečtěte si také:  Svezli jsme se s oběma verzemi nového Fordu Focus ST. Liší se jako černá a bílá