test-2021-ford_mustang_mach-e_awd- (1)

Ford svolává do servisů miliony aut. Mají problém s převodovkou a mohou se samovolně rozjet

Autor: Anina Russová - Zdroj: Reuters - Foto: Matěj Skalický - 16. 6. 2022


Ne moc často se stává, aby některá automobilka svolávala do servisů několik milionů aut. Před nedávnem to byl Mercedes-Benz s takřka milionem aut, v těchto dnech je to Ford s takřka třemi miliony aut.

Automobilka ohlásila, že přesně jde o 2,9 milionů vozů, přičemž problém je v převodovkách, kdy se může samovolně uvolnit lanko převodovky, což může vést k samovolnému rozjetí i zaparkovaného auta. Převodovka navíc nemusí správně fungovat. A problém se navíc může vyskytnout i ve chvíli, kdy jsou auta zaparkovaná a volič převodovky zařazen na „P“. Pokud v tu chvíli není aktivovaná ruční brzda, auto se v krajním případě může rozjet.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz svolává takřka milion aut do servisů. Jejich majitelé by s nimi vůbec neměli jezdit

Podle americké organizace NHTSA a agentury Reuters se akce týká modelů Escape (2013-2019), C-Max (2013-2018), Fusion (2013-2016), Transit Connect (2013-2021) a Edge (2015-2018).

Kromě tohoto problému musí automobilka řešit také svolání elektrického Mustangu Mach-E, kterému se přehřívají baterie, v důsledku čehož se mohou dotčená auta kdykoliv během jízdy samovolně zastavit.

Svolávací akce se může týkat i vás. Dopisy od automobilek není radno ignorovat

Pokud si nejste jisti, zda se problém týká i vašeho vozu, je potřeba buď počkat na zvací dopis do servisu, nebo navštívit web českého zastoupení značky Ford, kde najdete podrobné informace k tomu, jak postupovat při zjišťování toho, zda se vás svolávací akce týká, kde ji najít a kam napsat.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *