Letos tomu bude už 50 let, co automobilka Ford de facto dominovala v závodu Le Mans. Za tím velkým úspěchem stál tenkrát Ford GT40. Jezdcům se s tímto vozem podařilo obsadit ty nejdůležitější tři příčky, veškerou konkurenci nechali daleko za sebou. A jak to tak díky marketingovým oddělením bývá, takové vítězství ve vytrvalostním závodě se musí náležitě oslavit.

Ford 50 let Le Mans 1

Ford připravil limitované série pro všechny své sportovní modely. Můžete tak počítat se speciální edicí Fiesty ST, Focusu ST, ale také silnější verze Focusu RS a dokonce i nového Mustangu. Inspirace je jasná. Modelem stál vítězný vůz, který pilotoval Bruce McLaren a Chris Amon. Všechny moderní Fordy tak oblékli lak v černém odstínu Mica, který doplňují typické šedé pruhy.

Černý lak a dvojice rychlých pruhů by samozřejmě byla chabá výmluva pro limitovanou edici. Můžete se také těšit na nadstandardní výbavu. Fiesta ST vyjede s pakety Performance a Parking a bude obutá do 17″ litých disků. Focus ST dostane paket Style a kola jsou v tomto provedení 18″. Nový Focus RS dorazí v této sérii vybavený balíčky City a Premium, stejně jako u Mustangu, který disponuje paketem Premium a většími 19″ disky kol, koženými sedadly a další výbavou navíc.

Bohužel u toho to však končí. Žádné úpravy motorů, ani podvozku, nic co by vás z řidičského hlediska mělo zajímat. V tom případě vás ani až tak nemusí mrzet následující informace. Jak všichni víte, Le Mans leží ve Francii. A přesně pro tuto zemi je limitovaná edice určená. S největší pravděpodobností to tak i zůstane. Na francouzský trh se tak od každého modelu dostane pouze 50 kusů. Zajímavá je také cena. Limitovaná Fiesta ST váš v přepočtu vyjde na zhruba 735 000 Kč a osmiválcový Mustang GT pak na zhruba 1,3 milionu korun. Upřímně, kovovou plaketku s číslicí “50” budete asi shánět těžko, ale nechat si udělat polepy a objednat vůz v černé barvě a s příslušnými pakety zas takový problém nebude… 😀 Ford si s tím mohl dát trochu větší práci.