10 Millionth Mustang formation

Ford slaví 10 milionů vyrobených Mustangů

Autor: Tisková zpráva - 13. 8. 2018


Ford slaví 10 milionů vyrobených Mustangů. Ford Mustang je nejprodávanějším sportovním vozem v Americe za posledních 50 let a v posledních třech letech rovněž nejprodávanějším sportovním vozem na světě.

Jubilejním desetimiliontým Mustangem je model GT s karoserií convertible v bílém odstínu Wimbledon White, motorem V8 o výkonu 460 koní a šestistupňovou manuální převodovkou. První sériově vyrobený Mustang s VIN 001 modelového roku 1964.5 měl stejnou barvu a rovněž vidlicový osmiválec, avšak o výkonu pouze 160 koní. Převodovka prvního sériového Mustangu byla třístupňová.

Ford v souvislosti s dosažením tohoto milníku pořádá zaměstnanecké oslavy ve své centrále v Dearbornu i v montážním závodě Flat Rock Assembly Plant. Jejich součástí budou mimo jiné přelety tří letounů P-51 Mustang z druhé světové války a přehlídková jízda z Dearbornu do Flat Rocku, kde se Mustang vyrábí dnes.

V minulosti se Mustang kompletoval kromě Dearbornu také v kalifornském San Jose a v Metuchenu ve státě New Jersey.

Nejprodávanější sportovní vůz

Za posledních 50 let je Mustang nejprodávanějším sportovním vozem v Americe. Zjistil to Ford při analýze registrací nových vozidel v letech 1966-2018. Data k analýze poskytla společnost IHS Markit.

Od roku 2015, kdy Ford zahájil prodej Mustangu v Evropě, se jich zde prodalo více než 38 000 kusů.

Ve třinácti evropských zemích včetně Velké Británie a Španělska se Mustang v loňském roce prodával lépe než Porsche 911. Pěti největšími evropskými trhy pro Mustang byly v roce 2017 Německo, Velká Británie, Francie, Belgie a Švédsko.

Nejlepší v historii

Aktuální Ford Mustang nabízí zatím nejvyspělejší techniku, nejpodmanivější jízdní projev a nejširší možnosti individualizace. V rámci nedávné modernizace dostal atleticky tvarovaný exteriér, hodnotný interiér s měkčenými materiály a digitální přístrojový štít o úhlopříčce 12 palců. Model s motorem 5.0 V8 331 kW a desetistupňovou samočinnou převodovkou akceleruje z klidu na 100 km/h za 4,2 sekundy. Má spotřebu paliva 12,1 l/100 km a emise CO2 270 g/km. Šestistupňová manuální převodovka disponuje funkcí automatického dorovnávání otáček při podřazování.

K moderním technickým řešením nového Mustangu patří rovněž nastavitelný podvozek MagneRide, přepínatelné jízdní režimy nebo výfuková soustava s aktivní klapkou. V paletě asistenčních systémů nechybí předkolizní asistent s detekcí chodců nebo asistent jízdy v pruzích.

Ford letos představil také speciální edici Ford Mustang BULLITT, která vznikla na oslavu 50. výročí legendárního filmu z produkce Warner Bros.

Současná generace Mustangu je v pořadí již šestá. Legendární model vévodí nejen prodejním statistikám, ale i sociálním sítím. Stránka Fordu Mustang na Facebooku má nejvíc „to se mi líbí“ ze všech automobilů.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru