Je to neuvěřitelné, ale podle statistiky značky Ford trávíme ročně při čekání na semaforech až 2 dny. Dva úplně ztracené dny, které nám zvyšují tlak a zároveň snižují kvalitu životního prostředí. Při tomto vyčkávání na zelenou totiž většině aut motor buď naprázdno běží nebo se vypne, aby se při padnutí zelené zase nastartoval. A to je špatné jak pro životní prostředí, tak pro spotřebu paliva našich aut, která díky tomu roste.

Zdá se, že Ford na tyto trable našel řešení, které už dokonce testuje. Tím řešením je inteligentní systém s názvem Intersection Priority Management, který počítá s tím, že v budoucnu už my řidiči nebudeme do řízení nijak zasahovat a že budou auta spolu komunikovat sama. Pokud to tak bude, dočkáme se prý plynulosti, větší, ne-li absolutní bezpečnosti, a hlavně nebudeme v autech trávit takto zbytečný čas. Má to ale několik háčků a otázek.

Zatím není vůbec jasné, kdy se dočkáme toho, že budou auta po silnicích jezdit sama a budou umět využívat podobné asistenty. Pro to, aby tento nápad zcela fungoval, bude v budoucnu řidiče zcela vyloučit a přesunout do kategorie cestujících. Chceme ale něco takového? Nebylo by lepší lépe vychovávat nové generace řidičů, které budou umět respektovat předpisy a správně pracovat s případnými bezpečnostními a technologickými asistenty? No, uvidíme, co budoucnost přinese. Ford o ní má ale jasno.